Záver sezóny a posledné majstrovské preteky

 

Medzinárodné majstrovstvá Slovenska v OB na najkratších tratiach v uliciach historického mesta Kremnica ukončili tohtoročnú sezónu. Z kvalitne obsadených pretekov sme si doniesli jednu medailu. Bronz vybehla v ženskej elite Lucka. Zemiaky do vianočného šalátu si vybehali Joxe a Janka. Joxebovi v najmladších veteránoch ušla medaila o 12 sekúnd. Podobne tak Janke, keď na tretie miesto stratila 28 sekúnd. Poobede sa ešte bežali posledné tohtoročné preteky slovenského rebríčka jednotlivcov vo veľmi náročnom teréne, ktoré preverili, kto má na konci sezóny najviac síl v kopcoch a koľko toho nabehal na mape. Snáď sa do týchto pekných terénov ešte niekedy vrátime.

 

Nás veľmi potešilo, že väčšina pretekárov, ktorá štartovala v Kremnici, prišla aj na naše preteky v Kremničke. Našim pretekom predchádzalo večerné posedenie v Piane a tak ráno nebolo každému jedno, že musí ísť do lesa. Zvládli sme to a úspešne tak ukončili sezónu 2015. Ďakujeme všetkým pretekárom za účasť na našich pretekoch a organizátorom pretekov, ktorých sme sa počas roka zúčastnili. Výsledkové zhodnotenie si musí urobiť každý sám. Počas roka sme sa ale viac krát objavili na stupňoch pre víťazov. Nech tá budúca sezóna je ešte lepšia a nech nás je vidno ešte viac.

 

Výsledky MSR šprint Kremnica

Výsledky SRJ Kremnica 

 

Od novembra začínajú tréningy v telocvični, kde môžeme začať spaľovať nabraté kilogramy, ktoré aj tak cez Vianoce naberieme naspäť. :) Vidíme sa každý utorok o 19:30 na OŠG.

 

 

ŠTATISTIKA ŠK HADVEO 2015:

 

Takmer na každých majstrovských pretekoch sa nám podarilo vybehnúť medailu. Výnimkou boli len preteky v nočnom OB. Celkovo sme získali 8 medailí, no v zbierke chýba medaila najcennejšieho kovu – zlatého. Najúspešnejšia bola Lucka, ktorá vybojovala polovicu z celkového počtu.

 

Najúspešnejšia z hľadiska umiestnení v top 3 bola najmladšia členka Ella. Zo starších členov obstála najlepšie Lucka. V top 3 nebola len v troch pretekoch.

 

Všetky preteky odbehli v hlavných elitných kategóriách traja pretekári: Lucka a Andrej. MiroP bežal mimo elity len preteky zmiešaných štafiet v BA.

 

Najviac pretekov odbehol a teda najviac na poplatkoch za štartovné zaplatil oddiel MiroviH, ktorý sa zúčastnil celkovo 20 pretekov zarátaných v rámci MSR a SRJ.

 

Diskotéku si užilo celkovo 7 pretekárov a jedna štafeta.

 

Počas roka odbehlo aspoň jedny preteky MSR alebo SRJ v drese ŠK HADVEO celkovo 23 pretekárov.

MiroH