História klubu

Klub ŠK HADVEO založil v roku 2008 Igor Patráš, aby ponúkol svojím členom rôzne formy športového vyžitia. Členovia sa postupne začali venovať cyklistike, turistike, bedmintonu a orientačnému behu.

2008

Igor Patráš, Oto Socha, Tomáš Cziczey odštartovali prvú etapu turistického pochodu naprieč Slovenskom po turistickej trase HRDINOV SNP. Cieľom tejto aktivity je absolvovať každý rok minimálne jednu dvojdňovú etapu. Cieľom turistického pochodu je hrad Devín pri Bratislave.
I.etapa
Dukliansky priesmyk-Bardejovské kúpele

2009

Igor Patráš, Oto Socha, Tomáš Cziczey absolvovali II. etapu turistického pochodu cestou HRDINOV SNP
II.etapa
Bardejovské kúpele-Radatice

Igor Patráš, Andrej Patráš sa zúčastnili na bedmintovom turnaji. Konečné umiestnenie: 8.miesto

2010

Igor Patráš, Oto Socha, Tomáš Cziczey absolvovali III. etapu turistického pochodu cestou HRDINOV SNP
III.etapa
Radatice-Jahodná

2011

Igor Patráš, Oto Socha, Tomáš Cziczey absolvovali IV.etapu turistického pochodu cestou HRDINOV SNP
IV.etapa
Jahodná-Uhorná

V októbri 2011 je klub prihlásený a následne aj prijatý za dočastného člena SZOŠ. Následne do klubu prestupujú noví členovia, ktorí sa zaoberajú orientačným behom. Z ATU Igor Patráš. Z EBB Andrej Patráš, Miro Hríbik, Miro Pilát, Rasťo Szabo a Joxeba Aggire.

Je vybrané logo a design dresov. Sú vytýčené ciele a rozdelené projekty medzi jednotlivých členov. Začiname tvoriť nové ŠK HADVEO.

Dňa 4.12.2011 o 9:30 je klub ŠK HADVEO prijatý za riadneho člena SZOŠ.

2012

Od roku 2012 sa pravidelne zúčastňujeme pretekov v orientačnom behu a postupne sa zviditeľňujeme, aj keď v skromnejšej skupine približne desiatich ľudí. Snažíme sa oživiť preteky Zimnej ligy STRED. V lete organizujeme promo preteky Zabehajte si s rozumom. Premýšľame nad prvým ročníkom viac denných pretekov, ktoré budeme každoročne organizovať a stanovujeme si ďalšie ciele do roka 2013.


2013

Zdolávame prvú veľkú výzvu a na Ortútoch a v centre Banskej Bystrice organizujeme prvý ročník BBO CUP. Preteky sú zároveň Medzinárodné majstrovstvá Slovenska na strednej trati. Taktiež sú preteky súčasťou Marathon BB Tour a na Námestí SNP v Banskej Bystrici vidíme bežať aj bežcov, ktorí skúšajú orientačný beh po prvý krát. V dresoch sa ukazujeme aj na bežeckých pretekoch, kde spoznávame kopec ľudí, ktorým sa naše myšlienky pozdávajú.


2014

BBO CUP je zároveň Grand Prix Slovakia s účasťou viac ako 370 pretekárov z 12 krajín. V obci Špania dolina a okolí je pripravená trať aj pre bežcov v rámci Marathon BB Tour. V roku 2014 organizujeme aj Školské majstrovstvá Slovenskej republiky v OB a Parkový orientačný beh pre žiakov ZŠ a SŠ s Nasťou Kuzminovou. Preteky sa dostávajú do vysielania TV Markíza a RTVS. Organizačne dopĺňame oblastné preteky. Čoraz vo väčšom počte sa zúčastňujeme pretekov v OB. Stretávame sa s maďarskými priateľmi z klubu TIPO Orienteering a dávame dokopy prvé návrhy na spoločné organizovanie BBO CUP 2016, ktorých súčasťou budú Majstrovstvá Slovenskej republiky a Maďarska na strednej trati a štafiet v OB.


2015

3. ročníka BBO CUP sa zúčastňuje 350 pretekárov z 13 krajín. Preteky v rámci Marathon BB Tour si získavajú stále väčšie sympatie a odbehne ho viac ako 100 pretekárov. Ďalších 350 pretekárov prichádza na SRJ v Kremničke. Úspešne kandidujeme na usporiadateľov EYOC 2017, čo bude pre nás ďalšia veľká výzva. V drese HADVEO sa tento rok predstaví viac ako 20 pretekárov. Členskú základňu sa snažíme rozširovať o nových mladých členov, napomáha nám k tomu krúžok OB v ZŠ Narnia.

 

2016

Rok 2016 sa niesol v prevažnej miere v znamení príprav organizácie MSR na krátkej trati a MSR štafiet. Organizovali sme ich spoločne s našim partnerským klubom z Maďarska a tak sme po troch rokoch mohli na Ortútoch pri Malachove opäť privítať viac ako 1100 pretekárov. Aj vďaka výdatnej podpore v podobe členov klubu TIPO Orienteering sa preteky vydarili a spoločne sme podporili myšlienky spolupráce aj do ďalších rokov.

Ani tento rok nevynechávame preteky pre verejnosť. V zimnom období sme pripravili pre deti "Kúsok zdravia z nášho parku - Dobrodružstvo s rozprávkami" a v lete ADLO BBO CUP. Veľké úsilie venujeme prípravám EYOC 2017.

Na preteky INOV-8 CUP a MSR chodíme v čoraz väčšej skupine. Tréningy detí z krúžku Narnia vedú Igor a Pavol Bednár.

 

2017

Čísla roku 2017 by sme mohli zameniť za písmená EYOC. Kolobeh života nášho klubu sa už naplno unášal v rytmoch príprav najväčšej výzvy, do ktorej sme sa zatiaľ rozhodli pustiť. Všetci členovia a sympatizanti klubu, ku ktorým sa pridalo viac ako 60 dobrovoľníkov, splynulo do jednej ucelenej partii a tá pretavila niekoľko hektických dní do výbornej organizácie MAJSTROVSTIEV EURÓPY DORASTU  v orientačnom behu konaných v Banskej Štiavnici a  na Suchom vrchu pri Banskej Bystrici.

Síl a času navyše neostávalo, ale aj napriek tomu sa nám opäť, tak ako aj minulý rok, podarilo zorganizovať preteky pre verejnosť. V januárovom zamrznutom mestskom parku a v horúcom lete na Urpíne. Aj tento rok bol ADLO BBO CUP zaradený do hodnotenia Marathon BB Tour.  Koncom roka nás opäť kontaktujú kolegovia z maďarského TIPO Orienteernig a dohadujeme sa na spoločnej organizácii pretekov v roku 2019.

Členská základňa je viac menej stabilizovaná, na preteky chodí 5 - 10 detí s rodičmi, keď k nim prirátame ostatných starších členov, na preteky vyrážame v skupine cca 30 ľudí. Ku koncu roka sa pridáva pár ďalších nováčikov.

 

2018

Rok 2018 by sme mohli zaradiť medzi tie organizačne oddychovejšie, aj keď v prípravách pretekov pod hlavičkou nášho klubu sme nezaháľali. Všetku energiu smerujeme do MSR, ktoré organizujeme opäť spolu so spriateleným klubom TIPO Orienteering z Maďarska na jeseň 2019 pri Lučenci.

Ku koncu roka 2018 máme 41 registrovaných členov v SZOŠ z toho 11 tvorí mládež do 14 rokov.

2019

Môžeme konštatovať, že členská základňa je viac menej zastabilizovaná, no určite sa nebránime spoznávať nových ľudí, ktorí by mali záujem tráviť s nami spoločný čas, či už na tréningoch, alebo pretekoch.  Registračku v SZOŠ má v roku 2019 43 členov nášho klubu. Aj tento rok sme sa rozrástli o tých úplne najmenších. Veríme, že mamičky nepoľavia a aj budúci rok bude minimálne taký plodný, ako tie posledné :)

Tréningov sa ujal Kubo Dekrét a tak bolo o pravidelnosť a kvalitu postarané.

Zorganizovali sme MSR Long a otvorené preteky tímových štafiet v Lučenci, ktorých sa zúčastnilo 1300 pretekárov. Bola to opäť nie len dobrá škola, ale aj kopec zodpovedne odvedenej práce. Veríme, že sa pretekárom páčilo, budúci rok to vyzerá opäť na Lučenec. Tesne pred MSR sme stihli pripraviť ešte „oblasťák“ v Malachove.

2020

Rok COVID (časť prvá). Málo pretekov a takmer zrušená sezóna. Stíhame však vybojovať niekoľko medailí, zorganizovať preteky MSR v nočnom OB a 2 kolá INOV-8 CUP v Lučenci.

Tréningy podľa nariadení organizuje Jakub Dekrét, no vzhľadom na celkovú situáciu je celý rok v podstate taký „nemastný neslaný“ a venujeme sa individuálnym tréningom, aby sme ostali v tempe a forme.

2021

Rok COVID (časť druhá). Po roku plnom opatrení, žiaľ, pokračujeme v rovnakom tempe. Oblastné preteky nahrádzajú merané tréningy a na pár pretekoch, ktorých sa podarí plnohodnotne zorganizovať len niekoľko, sa stretávame v oveľa menších počtoch. Niektorých väčšie množstvo voľného času donúti trénovať viacej, no všetci už len premýšľajú nad tým, kedy sa dá svet opäť do rovnováhy a bude všetko tak, ako pred pandémiou.

Napriek tomu dokážeme zorganizovať MSR v šprinte, KO šprinte a šprintových štafetách. Prvé dva preteky v jeden deň pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici, nasledujúci deň štafety na sídlisku Sásová.

2022

Vďaka zrušeným opatreniam sa sny z predchádzajúcich dvoch rokov stávajú skutočnosťou a tak je kalendár pretekov pre rok 2022 nabitý. Viacero z plánovaných podujatí organizujeme aj my. V máji sú to MSR v KO šprinte s centrom pretekov v areáli  ZŠ Golianova na Uhlisku. O dva týždne neskôr rozprestierame centrum pretekov pri obci Poniky a organizujeme MSR na strednej trati a v štafetách. Na konci sezóny ešte niektorí pomáhame s organizáciou MSR v nočnom orientačnom behu v Martine. Ani táto nádielka pretekov pod našou hlavičkou nás neodrádza v príprave ďalšieho väčšieho medzinárodného podujatia. Už vieme, že CEYOC sa bude konať koncom marca 2023 v Banskej Bystrici.

Opäť trénujeme aj organizovane. Mapové a kondičné tréningy, a v zime tréningy v telocvični pripravuje Jakub, alebo vypomôže niekto iný, tak, aby bol naplánovaný tréning vždy pripravený.

Registráciu má 32 členov, no opäť pribúdajú aj nové tváre, tento raz skôr starších ročníkov.