Aktivity klubu počas mája a medaile z MSR na stredných tratiach

 

Opäť by sa patrilo zhrnúť, čo sa za uplynulé týždne udialo, preto Vám prinášame report toho najzaujímavejšieho :)

Po pretekoch oblastného rebríčka Hrčavský vlk, kde sme si mohli vyskúšať „historické“ označovanie prechodu kontrolou pomocou klieští do mapy, nasledovali preteky INOV-8 CUP na západe Slovenska. V lese pri obci Viničné nám organizátori z klubu KOB Sokol Pezinok pripravili trate v rovinatom teréne a zarastenom lese. Pretekári štartujúci na konci štartovného poľa tak mali oproti skôr štartujúcim miernu výhodu, keďže pri niektorých kontrolách už boli v podraste vychodené chodníčky.

V sobotný večer po prvej etape pretekov nám sprostredkovane robili spoločnosť naši hokejisti, ktorí v rámci tohtoročných Majstrovstiev sveta v ľadovom hokeji nakoniec nezvládli súboj s Čechmi. Skupinka členov nášho klubu sa dokonca vybrala na pivný festival do neďalekej obci Prievaly.

Nasledujúci deň na nás čakali trate v okolí jaskyne Driny. Náročný terén poriadne potrápil každého z nás. Opäť sa potvrdilo, že k dokonalej práci s mapou je v našom športe potrebná aj výborná fyzická pripravenosť. Viacerí sme totiž pobudli na svojej trati viac ako hodinu, pričom dĺžky tratí nepresahovali dĺžky strednej trate. Organizátori z klubu Rapid Bratislava využili nádherný priestor dokonale a my sa môžeme len poučiť z chýb, ktoré sme dokázali počas pretekov vyprodukovať.

Výsledky sobota

Výsledky nedeľa

Mesiac máj sme využili na spoluorganizovanie pretekov v Mestskom parku. Po pretekároch, ktorí sa zúčastnili Školských majstrovstiev stredoslovenského kraja, boli pre verejnosť pripravené trate v rámci celosvetového WOD (World Orienteering Day), a tak si po roku opäť mohli vyskúšať hľadanie kontrol za pomoci mapy aj ľudia, ktorí sa s orientačným behom ešte nestretli.
Pri príležitosti akcie konanej na Deň detí pod Pamätníkom SNP, sme spoločne s orientačnými bežcami podporujúcimi náš šport v meste Banská Bystrica pripravili  pre verejnosť labyrint. Ten si vyskúšalo niekoľko desiatok ľudí. Touto aktivitou sme verejnosti opäť predstavili pohyb v neznámom priestore za pomoci mapy, čím sme zároveň mali možnosť prezentovať nie len náš klub, ale hlavne náš šport širšej verejnosti.

Prvý júnový víkend sme sa vybrali na východ Slovenska, kde sme sa zúčastnili MSR na strednej trati a v štafetách. Tak ako to býva zvykom, pre niektorých sa skončili úspešne, pre niektorých sklamaním. V sobotu bola najúspešnejšia Táňa so striebornou medailou zo strednej trate, tri bronzové si vybehali Andrej, JankaEla v rámci Akademických MSR.

V nedeľných štafetách sa nám medailu vybojovať nepodarilo, najlepšie skončili chlapi v elite, keď obsadili celkové piate miesto. Zažili sme však krušné chvíle, keď sa pred koncom pretekov strhla búrka a my sme v tom čase mali v lese ešte troch pretekárov. Duško, o ktorého sme strach viac-menej nemali, sa vrátil ešte pred vyhlásením výsledkov. No netrpezlivo sme očakávali návrat malého SimonaMilana Š. Obaja však zjavne len skúšali našu trpezlivosť a z lesa sa napokon úspešne vrátili :) Táto skúsenosť im určite pomôže v snahe zlepšiť spoluprácu s mapou a okolitým terénom tak, aby mohli v budúcnosti dosahovať len tie najlepšie výsledky.

Výsledky MSR middle

Výsledky MSR štafety

Najbližšie nás čakajú MSR v šprinte a preteky INOV-8 Cup v Šamoríne, potom nasleduje letná sezóna plná viacdenných pretekov. Veríme, že nie len zo Šamorína, ale aj z ostatných letných pretekov si okrem množstva zážitkov donesieme aj nejakú tú medailu.

 

MiroH