Začiatok sezóny 2023 sme odštartovali úspešne

 

Šajdíkové Humence je obec na Záhorí, ktorá má, tak ako asi každá obec na Slovensku, svoj futbalový stánok. Uplynulý víkend sa na trávniku nepreháňali futbalisti, ale zázemie a okolie štadióna poskytlo útočisko pre necelé štyri stovky orientačných bežcov. Medzi nimi bola aj početná skupina členov nášho klubu. Samozrejme sme nebehali po trávniku, ale v okolitých borovicových lesoch a na každého z nás tam už čakali kontrolné stanovištia. Členovia klubu KOBRA Bratislava pre nás pripravili preteky CESOM 2023 a my sme sa tak mohli vydať na prvé zážitky tohtoročnej sezóny.

Ako si v ostatných rokoch začíname zvykať, preteky CESOM už nie sú len o behaní v „bielom“ lese. Na väčšinu z nás čakali postupy v „zelených“ pasážach a tento rok okorenené aj zeleno-žltou maľovankou.  Myslím si, že skúsenejší pretekári toto spestrenie určite privítali.

Zo začiatku sezóny to vyzerá tak, že na tento rok sa najlepšie pripravovali naše ženy, keď zo šiestich, ktoré štartovali sa až štyri dostali na stupne pre víťazov. Z chlapov sa najviac darilo nováčikovi Dušanovi, ktorí bežal preteky v orientačnom behu prvý krát a obsadil druhé miesto v kategórii, v ktorej štartovalo viacero skúsenejších pretekárov.

Z výsledkov teda vieme vyčítať nasledovné:

Ella (W16), Ela (W21A) a Janka (W55) prvé miesta, Dušan (M21C) a Ema (W18) druhé miesta. Krumpľové umiestnenia ešte pridali Táňa (W50), Šimon (M12) a MiroH (M21C).

CELKOVÉ VÝSLEDKY

Najväčšiu gratuláciu si tak zaslúži Ela, ktorá vyhrala hlavnú ženskú kategóriu.Navyše aj s poraneným okom. Ele prajeme skoré uzdravenie a aby čo najskôr zahodila svoju „pirátsku“ šatku.

Za zmienku určite stojí aj prvé pričuchnutie k pretekovej atmosfére Lukáškovi, ktorý si prvý krát s maminou vyskúšal, aké je to byť orientačným bežcom. Veríme, že o pár rokov bude pokračovať v šľapajach svojho ocina, ktorý je držiteľom medailí z vrcholových mládežníckych podujatí. :)

Slnko a piesok pod nohami o dva týždne vymeníme pravdepodobne za blato. Veríme, že sa aktuálne predpovede zmenia a na prelome marca a apríla privítame, za asistencie pekného počasia, viac ako päť stoviek pretekárov z ôsmich krajín pri obci Poniky, kde organizujeme podujatie CEYOC a dve kolá INOV-8 CUP.

 

Na všetkých sa už teraz tešíme. Vidíme sa o chvíľu :)

Za parádne fotky v pohybe ďakujeme Martinovi Jonášovi.

Celé albumy:

Sobota

Nedeľa

MiroH