Medaily zo Sliača a ako sa Andrej stal Rytierom.

 

Uplynulý víkend bilancujeme ako najúspešnejší v doterajšej histórii nášho klubu.  Z kúpeľného parku Sliač sme si doniesli celkovo 9 cenných kovov. 7 z individuálnej disciplíny MSR šprint a 2 z pretekov MSR štafiet v šprinte.

Aj keď znalosť takmer domáceho terénu určite zohrala určitú rolu, bez tvrdého tréningu by výsledky také výborné neboli.  Okrem spomenutých medailí sa nám podarilo vybojovať množstvo dobrých výsledkov aj v nemajstrovských kategóriách. Postarali sa o ne najmä nové tváre v našom tíme.

V parku blízko hotela Palace sme sa zišli v početnej skupine 23 ľudí. Nováčikovia si mohli prvýkrát zasúťažiť v ostrých pretekoch. Na trati ani vo výsledkoch sa nestratili. Najlepšie skončila Timea na 3. mieste v náborovej kategórii (N). Ian dobehol v rovnakej kategórii na 5. mieste. Kondičnú trať (K) si vyskúšal Erik a bol 4. Z nováčikov v našom drese spomeniem ešte Dávida, ktorý dobehol 12. (M16-E). Viac sa mu darilo hlavne v nedeľu, ale o tom neskôr.

Ako som spomenul, v sobotu sme získali 7 medailí. Postarali sa o ne zlatí: Samo (M14-E), MilanZV (M45-E), Ema (W18-E), strieborní: Ella (W14-E), Táňa (W50-E) a bronzoví: Janka (W55-E) a Filip (M21-E). Krumple na prvomájový guláš si zabezpečili: Igor (M40-E), Alex (W14-E) a Ela (W21-E).

Do cieľa hrdo dobehol Šimon, ktorý len minulý mesiac bežal prvýkrát sám. V sobotu si ako 9 ročný vyskúšal kategóriu M-12 a skončil na peknom 3. mieste.

VÝSLEDKY MSR ŠPRINT

Nasledujúci sviatočný deň práce sa konali preteky v šprintových štafetách. My sme sa dali do práce, aby sme vybojovali čo najlepšie umiestnenia. Na štart v majstrovských kategóriách sa postavili len štyri štafety, ale oproti minulým rokom, keď mnoho našich štafiet nebolo po zaváhaniach ani hodnotených, boli tento rok hodnotené všetky. Dve z nich získali medailu, čiže 50 % úspešnosť musíme hodnotiť pozitívne. V kategórii MWM -14E zvíťazili mládežníci v zložení Ella-Alex-Samo. Pre Sama to bol zlatý víkend, keďže oba svoje štarty premenil na zlatú medailu. Elitná štafeta v netradičnom zložení Filip-Ema-Jakub skončila po vyrovnanom súboji na 5. mieste. V najmladšej veteránskej kategórii MWM105-E sme postavili dve štafety. Striebro brala tá v zložení MilanZV-Táňa-Ľubo, krumple ostali štafete v zložení MiroH-Janka-Aďa.

V kategórii OPEN, kde súťažili 2-členné tímy, získala výborné  1. miesto dvojica Miňo-Dávid.  4. miesto obsadila rodičovská dvojica Zuzka-MilanT a na 8. mieste skončila dvojica Timea-Maťo.

Čo sa týka štafiet, môžeme zagratulovať ešte jednej členke nášho klubu. Ela v rámci hosťovania štartovala pod hlavičkou klubu Farmaceut Bratislava. V štafete so svojim nastávajúcim manželom Peťom a šprintovým špecialistom Bukym vyhrali elitnú kategóriu a získala vytúženú zlatú medailu z Majstrovstiev Slovenska. Veríme, že to Ela nezoberie ako náznak osudu, keďže v našom drese sa jej to ešte nepodarilo, a nestane sa v nasledujúcich rokoch členkou Farmaceutu :-)

VÝSLEDKY MSR ŠTAFIET V ŠPRINTE

Členom klubu Viatoris Zvolen ďakujeme, že oprášili krásny priestor a zorganizovali pre nás príjemné preteky. Nejaké drobnosti by sa dali vytknúť, veď komu nie. Celkovo však boli preteky príjemné aj vďaka teplému počasiu.

Za zmienku určite stojí, že náš Andrej sa stal Rytierom. Našťastie nie tým, zvolenským – hokejovým, ale Rytierom fair play. Ocenenie získal za pomoc pretekárke počas minuloročných pretekov v Kamenci pod Vtáčnikom od Klubu fair play Slovenského olympijského a športového výboru. Gratulujeme!

LINK na článok SOŠV


Toľko krumpľov a ten guláš prvomájový nakoniec nikto nenavaril :-)

MiroH