Sezóna 2022 a jej začiatok na CESOM

 

Po dvoch, pre organizovaný šport, náročných rokoch by sme sa opäť mohli konečne dočkať plnohodnotnej sezóny s pretekmi v rôznych kútoch Slovenska i mimo našej krajiny.

Tento rok je kalendár nabitý. S výnimkou rokov 2020 a 2021 sa OB sezóna opäť rozbieha na Záhorí. Ako prebehli úvodné preteky sezóny 2022 sa dočítate nižšie. Veríme, že plánovaný program tento rok už neovplyvnia žiadne opatrenia a budeme si môcť zasúťažiť na všetkých majstrovských pretekoch, hoci niektoré z nich opäť organizujeme. Boje o medaily by mali doplniť preteky zaradené do INOV-8 CUP a tradičné letné viacdňové preteky KARST CUP.

15. ročník pretekov CESOM prebiehal prvý aprílový víkend. Centrum pretekov bolo situované pri obecnom úrade v Borskom Mikuláši.  Atmosféru značne poznačilo neúprosné mrazivé počasie. Silný studený vietor v noci doplnený poletujúcimi snehovými vločkami, zamrznuté úsmevy pretekárov (zo zimy, nie zlej nálady :-)) a pocitové teploty okolo nuly nútili pretekárov hľadať útočisko vo vykúrených autách, alebo organizátorom sprístupnenej miestnosti kinosály v obecnom úrade.

V sobotu sa na štart a aj do cieľa išlo mimo zhromaždiska. Viacerí využili parkovanie pri cieli, zhromaždisko viac-menej zívalo prázdnotou, preto trochu zamrzela absencia on-line výsledkov, na ktoré každý z nás netrpezlivo čakal do neskorších večerných hodín. Inak členovia z klubu KOBRA Bratislava, každoroční organizátori pretekov CESOM, odviedli dobrú prácu a novú sezónu dôstojne odštartovali.

V nedeľu bol cieľ priamo pri obecnom úrade, výsledky boli zverejňované priebežne, vyhlásenie tých najlepších napriek zime prebehlo za účasti takmer všetkých pretekárov. Tlieskalo sa nie len víťazom pretekov, ale aj najlepším v hodnotení dlhodobých súťaží SZOŠ za rok 2021.

Ako sa nám darilo? Pre zdravotné komplikácie niektorých členov sme vycestovali v 13 člennej skupine. Až na Alex, ktorej sa v nedeľu nepodarilo nájsť všetky kontroly a Ely, ktorá v nedeľu neštartovala (v sobotu bola druhá v ženskej elite, len 6 sekúnd za prvou) sa nám všetkým podarilo umiestniť medzi piatimi najlepšími vo svojej kategórii. Šimon bežal prvý krát sám a zvíťazil (M10), Samo (M14), MiroH (M21-D), Ella (W-14) skončili druhí a Ema (W-18) tretia. Štvrté miesto pridala Aďa (W35) a na piatom mieste dobehli Igor (M40), Ľubo (M45), Táňa (W50) a Janka (W55). Trinásty člen posádky Martin zabezpečoval support. Nevedeli sme ho prehovoriť, aby si obul tenisky a vybehol do lesa s nami :-).

Ako som spomenul v úvode tohto článku, veríme, že sezóna bude čo najdlhšia bez škrtov podujatí z plánovaného kalendára. Najbližšie by sme sa mali stretnúť neďaleko Banskej Bystrice, kde Viatoris Zvolen pre nás pripravuje MSR v najkratších disciplínach, v šprinte a šprintových štafetách. Na prelome apríla a mája to teda bude v Sliači naozaj rýchle.

Máj patrí pretekom zaradeným do INOV-8 CUPModre v podaní Sokol Pezinok a pretekom v Banskej Bystrici na Uhlisku pod našou hlavičkou. Centrum pretekov je naplánované na ZŠ Golianova, 21.05. ste všetci vítaní. Registrovaní členovia SZOŠ budú súťažiť o medaile na MSR v Knock-out šprinte, pre verejnosť sa pripravujú sprievodné podujatia.

Pokiaľ pôjde všetko ako má, o dva týždne neskôr, usporiadame ďalšie preteky. Opäť neďaleko Banskej Bystrice, tento raz bude centrum pretekov pri obci Poniky. Príprava MSR na strednej trati a MSR v štafetách je už v plnom prúde a my sa tešíme na všetkých pretekárov, ktorí sa rozhodnú prísť. Jún by mali ukončiť preteky pri Bratislave organizované členmi klubu Rapid Bratislava.

Leto aj tento rok patrí pretekom KARST CUP, spoločné stretnutia na týchto pretekoch majú vždy svoje čaro :-).

September je vyplnený dvomi celoslovenskými víkendmi na západnom Slovensku. Dve kolá INOV-8 CUP Limbachu a MSR na dlhých tratiach pri Bratislave. Alebo nás organizátori z klubu Sandberg Bratislava opäť prekvapia a zavedú nás do zaujímavých terénov mimo Bratislavského kraja?

Sezónu 2022 by sme mali ukončiť na pretekoch MSR v nočnom OBMartine a dvoch kolách INOV-8 CUP pri Ružomberku, ktoré sa už dva roky prekladajú. Všetci veríme, že tento rok okolnosti budú priaznivé a umožnia nám, aby sme sezónu spoločne uzavreli na strednom Slovensku.

Priatelia orientačného behu, vidíme sa na pretekoch :-)

CELKOVÉ VÝSLEDKY CESOM

Za fotky z lesa ďakujeme Martinovi. Jeho celý album nájdete TU.

MiroH