MSR šprint v Trnave s jedným bronzom

 

Na MSR v šprinte v Trnave úspešná len Ela, zemiakovú si odniesol Milan. Viacerí z nás si úspešnejšie počínali nasledujúci deň v zarastenom lese pri obci Viničné.

V sobotu 25. 06. 2019 sme sa zúčastnili prvých majstrovských pretekov v tomto roku. Čakali nás MSR v šprinte v uličkách „slovenského Ríma“. Viacerí sme sa na tieto preteky tešili, trate vedené priamo v centre mesta väčšinou ponúkajú množstvo úzkych uličiek, budov a zákerných postupov. Trnava poskytla pekný priestor, ktorý staviteľ nevyužil na 100 %, možno aj preto, že sa v daný deň v centre mesta konal festival, a tak by množstvo ľudí prekážalo pohodlnému pretekaniu. Aj tak môžeme preteky hodnotiť z hľadiska atraktivity pozitívne. Výkonnostne sme, žiaľ, za konkurenciou trochu zaostali.

Najúspešnejšia bola na treťom mieste v ženskej elite Ela, Milanovi Šk. ušlo tretie miesto v M40 len o necelú pol minútu. Niektorí 11 – 12 roční si vyskúšali preteky v starších majstrovských kategóriách. V náborovej kategórii bola Monika druhá a postupne zbiera skúsenosti. Vyzerá, že sa z nej môže stať ďalšia z partie našich členov, ktorí dokazujú, že s orientačným behom sa dá začať kedykoľvek, bez akýkoľvek skúseností s OB v mladosti. Opäť sa však nedá nespomenúť fakt, ktorý uznalo popri diskusiách na zhromaždisku viacero pretekárov. Odoberanie máp tesne za štartom sprevádzal miestami trochu chaos, na čo doplatil aj náš Samo, ktorý si mal vziať mapu kategórie M-12, pričom sa mu podarilo vziať mapu juniorov.

VÝSLEDKY MSR ŠPRINT

Zistili sme, že vybavovanie ubytovania na poslednú chvíľu sa nemusí vyplácať, ale všetko sa nakoniec zvládlo, no aj tak sme boli viacerí roztrúsení po rôznych ubytovaniach. Večer patril posedeniu. Tí, čo bývali bližšie k centru mesta, si mohli vychutnať spomínaný festival, kde to hralo všetkými farbami premietanými na steny budov a poriadnou diskotékou. Tú výsledkovú „DISKotéku“ si tento víkend však najviac užil Ľuboš, keď sa mu neslávne podarilo diskvalifikovať na oboch víkendových pretekoch. Niektorí preteky v nedeľu vynechali, čím prišli o zážitok z behania v podraste, pomedzi nespočetné množstvo pavučín a všadeprítomného otravného hmyzu. Napriek všetkému nám dané podmienky asi vyhovovali viac, keďže sa nám podarilo zabehnúť pekné výsledky.

 

Najlepšie skončil Igor, vyhral v M40. EmaNinou zabehli perfektné preteky a vo W14 boli obe na stupni. Druhé, resp. tretie miesto sa cení. Tretie miesta obsadili aj MiroH (M21-D) a Táňa (W45).

 

VÝSLEDKY INOV-8 CUP VINIČNÉ

Cestou domov za odmenu zmrzlina a už o tri týždne sa môžeme tešiť na nasledujúce preteky v Lietave. Bude to opäť fyzicky a mapovo veľmi náročné.

MiroH