Dve strieborné a jedna bronzová medaila z MSR na dlhej trati.

 

Pokračujúce príjemné slnečné počasie a všade prítomné závrty, nám skôr pripomínali, že sa konajú obľúbené preteky Karst cup, ktoré sa v tejto lokalite pravidelne konajú počas letných prázdnin. Organizátori z klubu ATU Košice pre nás ale pripravili v sobotu MSR na dlhých tratiach a v nedeľu ďalšie kolo pretekov zaradených do INOV-8 CUP-u. Na zhromaždisku situovanom na lúke pri obci Silica viacerí z nás šliapli do svojho „šťastia“ a tak sa už len čakalo, komu sa podarí umiestniť na „bedni“. Lucka a Tedy vybojovali strieborné medaily, Janka dobehla na bronzovej priečke.

 

V sobotu sme mali šťastie aj v nemajstrovských kategóriách. Ela vyhrala W21-C a MiroP bol v rovnakej mužskej kategórii druhý. V nedeľu podali pekné výsledky Igor a MiroH, ktorí obsadili v M21-D prvé dve priečky a Andrea, ktorá bola v K3 tretia.

 

Veľmi úspešné výsledky mali aj naši najmladší pretekári, keď Ella bola prvá v kategórii dievčat bez doprovodu. Najpočetnejšie zastúpenie sme mali v kategórii chlapcov s doprovodom, ktorých sprevádzali na trati tréneri Paľo a Igor, alebo ich rodičia. Najviac sa darilo Danielovi Šebovi. Daniel sa umiestil oba dni na peknom druhom mieste, na chrbát mu však dýchal Milan Trenčan. Rodičia si našli záľubu v sprevádzaní detí na trati, aj keď veľa krát majú problém stíhať tempu, ktoré ich ratolesti dokážu v zápale boja o najlepšie priečky vyvinúť :)

 

Veselý bol aj večer medzi pretekmi. Vyplnili sme ho večerou v pivovare Kaltenecker a zábavou na ubytovaní, keď nám do spevu aj tanca zahral na požičanej heligónke a gitare pán doktor :) Takúto zábavu veľmi radi privítame aj na najbližších pretekoch, keď sa vyberieme do okolia Spišského hradu, kde nás čaká posledné dvojkolo INOV-8 CUP-u 2016. Dreveník ukrýva veľmi pekné a náročné skalné terény, do ktorých sa po dvoch rokoch opäť radi vrátime.

 

Výsledky MSR (sobota)

Výsledky INOV-8 (nedeľa)

 

MiroH