Jelení paroh a Kravský roh 2016

 

O tieto dve putovné trofeje sa súťažilo uplynulý víkend v lesoch a na horských lúkach Bielych Karpát.

 

Letné až tropické počasie nás sprevádzalo počas tradičných pretekov o Jelení paroh a Kravský roh 2016 v oblasti, ktorá je preslávená výrobou výbornej slivovice. My sme mali vďaka klubom ŠK Sandberg Bratislava a Slovan Luhačovice možnosť po prvý krát ochutnať okrem slivovice či pálenky z repy (ponuku od majiteľa privátu sme nemohli odmietnuť :)) aj miestne terény, ktoré preverili hlavne našu fyzickú pripravenosť. Počas pobytu na trati sme niekoľko krát bojovali s miestnymi kopcami a mali tak možnosť kochať sa nádhernými výhľadmi na okolitú krajinu.

 

V najpočetnejšej kategórii detí s doprovodom nás zastupovali nádeje z krúžku na ZŠ Narnia. S umiestnením na fantastickom 2. mieste v 56 člennej konkurencii nás v sobotu všetkých prekvapil Maxim. Nasledujúci deň sa mu už darilo menej, ale ako povedal otec mladého reprezentanta nášho klubu Miro Štrba, v nedeľu si na Maximovom výkone cení to, že svoju trať zvládol úplne sám. Výsledky a hlavne početné zastúpenie v kategórii najmladších pretekárov je dôkazom, že v klube nám rastie početná pretekárska základňa.

 

Najviac poznatkov si z pretekov odniesla Ella, keď vybehla zo štartu v očakávaní, že jej spoločnosť na trati budú robiť fáborky, ktoré jej pomôžu dostať sa do cieľa. Očakávanie vystriedala realita, stužky na trati neboli a tak musela do cieľa dobehnúť len s pomocou svojich nadobudnutých schopností. Výsledkovo to neboli najvyššie priečky, ale cenné skúsenosti sa jej v budúcnosti zídu oveľa viac.

 

Maximálne spokojný z Novej Bošáce odchádzal Rasťo, keď oba dni vyhral v M21-B a odniesol si tak domov miestnu špecialitu v podobe tekutého a sušeného ovocia. V sobotu ešte príjemne prekvapila Ela druhým miestom v W21-B, keď ju porazila len súperka z Českej republiky.

 

Pekný článok si môžete prečítať na stránke SZOŠ.

 

Výsledky sobota

 

Výsledky nedeľa

 

MiroH