Horúci začiatok sezóny na Záhori a v Maďarsku

 

Tohtoročná sezóna sa naplno rozbehla a my sme sa mohli zúčastniť prvých pretekov zaradených do INOV-8 CUP 2017. Dva víkendy po sebe sme si merali sily na veľmi dobre obsadených pretekoch CESOM 2017POSTÁS KUPA 2017.

V takmer kompletnej  zostave sme sa vybrali na preteky do Lakšárskej Novej Vsi . Tréneri sa museli obracať, nakoľko 9 detí potrebovalo na trati doprovod, a tak sa stalo, že najviac z nás všetkých nabehal asi Igor, ktorý sa v lese prebehol tri krát za jeden deň. So slnkom, ktoré pracovalo tento víkend na plné obrátky a veselo hrialo, makali naplno tiež všetci naši pretekári . Z 23 ľudí evidovaných vo výsledkoch za náš klub sa najviac darilo ženám v kategórii W21-B. V boji o prvé miesto bola nakoniec úspešnejšia Kasia, Ele sa ušlo konečné druhé miesto. V kategórii RD skončil prvý Jelisej a na stupňoch víťazov sa ocitol aj Andrej za druhé miesto v kategórii M21-D. Ostatní si zo Záhoria odnášali opálené tváre a prvé odbehané kilometre tejto sezóny.

Po víkende strávenom v rozprávkových borovicových lesoch na Záhorí  sme sa nasledujúci víkend presunuli za hranice do Maďarska. Tam nás už čakali o niečo fyzicky náročnejšie trate v kopcovitom teréne. Na mape bolo „bieleho“ lesa minimálne, no napriek tomu sme si vybojovali výborné umiestnenia. Kasia pokračovala vo víťaznom ťažení, keď opäť vyhrala v kategórii W21-B, čím si  vyslúžila nomináciu do elitnej kategórie žien na najbližších pretekoch :) Aďka skončila prvá v ženských „céčkach“ a druhé miesto v kategórii mladých nádejí do 10 rokov obsadila Ella.  Skvelý bufet  a stánky s o-sortimentom, takmer 1000 pretekárov a opäť slnečné počasie dotváralo pohodovú náladu počas celého víkendu. V sobotu popoludní sme si navyše dopriali výlet na baziliku v Ostrihome, deti zas využili možnosť vyšantiť sa v Aquaparku.

Výborný výsledok dosiahla uplynulí víkend aj Lucka na Národnom behu Devín – Bratislava, keď obsadila fantastické 3. miesto s časom 42:53.

VÝSLEDKY CESOM 2017

VÝSLEDKY POSTÁS KUPA 2017

MiroH