Štyria členovia nášho klubu súťažili na ďalšom podujatí zaradeného do Maraton BB Tour. 7. 3. 2015 sa totiž konali v najväčšom obchodnom centre v Banskej Bystrici preteky „Na vrchol v Europe“. Nás teší, že aj na tomto podujatí sa naši pretekári umiestnili na popredných priečkach.

V obchodnom centre Europa SC sa stretlo 28 najlepších bežcov, ktorí postúpili z kvalifikačných kôl, tie prebiehali počas predchádzajúcich piatich týždňov. Pretekári si zmerali sily v 5 minútovom behu na bežeckom páse s 10° prevýšením, pričom za tento čas mali odbehnúť čo najväčšiu vzdialenosť. Z nášho klubu si účasť vo vyraďovacích kolách vybojovali Lucka, Tedy, Miro Pilát a Šurgy, aj keď ten bežal pod hlavičkou Power Of Orienteering. Každý z nich odbehol rozbeh, pri čom do finále postupovali traja najlepší muži a tri najlepšie ženy. Finálovú účasť si vybehla Lucka, kde v konkurencii bežkýň z atletických a triatlonových oddielov obsadila fantastické tretie miesto. Tedymu ušlo finále o pár metrov a obsadil celkové piate miesto. Šurgy bol siedmy a Miro deviaty.

 MiroH