ADLO BBO CUP 2016

V sobotu 09. 07. 2016 si slnečné dopoludnie spríjemnili športoví nadšenci na už ôsmych pretekoch zaradených do série Marathon BB Tour 2016. Organizovali sme totiž verejné preteky v orientačnom behu ADLO BBO CUP 2016, ktorých sa zúčastnilo 139 bežcov. Väčšina z nich držala mapu pre orientačný beh v rukách po prvý krát, ale na štarte sme mohli vidieť aj majstra sveta v tomto športovom odvetví Petra Barcíka z klubu BK Sliač. Na zúčastnených pretekárov čakala približne 6 km dlhá trať vedená prevažne po chodníkoch v lesoch pod Urpínom nad naším mestom. Pre zaujímavosť, jedno z piatich kontrolných stanovíšť, ktoré musel pretekár na svojej trati nájsť, bolo umiestnené pri hvezdárni na Vartovke, ďalšie pri „Aničke“. Bežci, ktorí zvyknú trénovať v lesoch dominanty nášho mesta, tieto miesta veľmi dobre poznajú, ale nájsť ich podľa mapy, nebolo až také jednoduché. Najrýchlejší bežci zvládli svoju trať približne za 23 minút, no najpomalší pretekári pobudli na tej istej trati aj skoro 2 hodiny. Trať bola vyznačená stužkami, ale veľa účastníkov dokázalo vyčítať z mapy skratky, ktorými ušetrili drahocenné minúty. Aj týmto sú preteky v orientačnom behu zaujímavé, pretože nebýva pravidlom, že vyhrá vždy ten najrýchlejší. V hlavnej mužskej kategórii vyhral Dušan Krajčovič, štartujúci v drese usporiadateľského klubu ŠK HADVEO Banská Bystrica, druhý bol už spomenutý Peter Barcík, tretie miesto vybojoval Štefan Gregor z BŠK Banská Bystrica. V ženách bola najrýchlejšia Renáta Barcíková z BK Sliač, druhá bola Lenka Brveníková z BRVO Teamu a tretie miesto obsadila Miroslava Hešková. Každý účastník 4. ročníka verejných pretekov BBO CUP si odniesol z pretekov pamätnú medailu tvoriacu časť skladačky celkovej zbierky tohtoročnej série Marathon BB Tour 2016 a veríme, že aj kopec pozitívnych zážitkov.

Vidíme sa opäť o rok, kedy sa znaovu posnažíme pripraviť pre bežcov preteky, na ktorých im predstavíme miesta v okolí nášho mesta trochu z iného pohľadu a pri ktorých zažijú tie najlepšie čisto prírodné zážitky :)

Kompletné výsledky: VÝSLEDKY, MEDZIČASY