Prvomájové hody na bratislavských Dlhých dieloch

 

Necelý mesiac po CEYOC-u, sme sa opäť mohli pretekov zúčastniť aj ako pretekári. Posledný aprílový víkend s využitím pondelkového sviatku zužitkovali členovia klubu ŠK Farmaceut Bratislava na prípravu hneď niekoľkých pretekov. Dve kolá INOV-8 cup, MSR v knock-out šprinte a dokonca aj MSR v presnej orientácii v disciplíne TempO. Vzhľadom k tomu, že preteky knock-out šprint prebiehajú viackolovo, väčšina z nás za tieto tri dni odbehla dokopy päť pretekov. Boli to náročné tri dni plné orientačného behu. Aj týmto spôsobom posielame pozdrav členom organizačného tímu, ktorí mali na starosti roznos kontrol a všetkým ostatným :).

Sobota patrila pretekom v šprinte zaradeným do hodnotenia slovenského rebríčka jednotlivcov. Aké špeciality si pre nás organizátori pripravili sa každý z nás dozvedá až na trati a v cieli panujú rozpačité nálady, no väčšina si preteky pochvaľuje. Priestor pretekov na sídlisku Dúbravka ponúkol takmer všetko, čo preteky na najkratších tratiach vyžadujú. Viacúrovňové budovy, členitý terén so schodmi a olivovozelená špecialita na záver pred dobehom do cieľa. Ak Vám tieto pojmy nič nevravia a chcete sa o nich dozvedieť viac, kontaktujte nás a my Vás na niektoré z pretekov radi zoberieme. Po diskusii prebehajúcej po pretekoch, došlo k nezvyčajnému javu. Viacerí pretekári priznali prehrešok, že počas svojho pobytu na trati porušili pravidlá. V pondelok tesne pred vyhlásením celkových výsledkov staviteľ tratí o tomto konaní pretekárov oboznámil všetkých prítomných a vysvetlil podrobnosti. Toto sa veľa krát nevidí.

Presná orientácia je športová disciplína o ktorej sa môžete viac dočítať na TEJTO STRÁNKE. Z nášho klubu sa MSR v disciplíne TempO zúčastnili len Hríbiky, ktorých výsledok nie je potrebné bližšie popisovať, keďže sa tomuto športu nijak špeciálne nevenujú a bola to ich premiéra :).

V nedeľu sa už premiestňujeme do areálu Základnej školy na sídlisku Dlhé diely. Ak si myslíte, že naše sídlisko Sásová patrí medzi hornaté, skúste sa ísť niekedy pozrieť do tejto bratislavskej časti a názor zmeníte :). Ak tam niekedy budete, spomeňte si na to, že takmer 300 pretekárov sa tam rozhodlo behať celý deň krížom krážom. Nie raz, ale hneď tri krát, keďže pri knock-out šprinte sa beží kvalifikácia, semifinále (nie všetky kategórie) a finále. Celé preteky sprevádzalo zubaté slnko a silný vietor, nič to ale neuberalo na príjemnom pocite a emóciách, ktoré sa niesli celým areálom školy. Všetky trate boli zaujímavé, súboje napínavé a nám sa podarilo ukoristiť v hlavných kategóriách dve medaily. Ela získala striebro a náš český brat Filip bronz. O medaile v „áčkovom“ finále bojovala aj Lucka, tá sa, žiaľ, nevyhla na trati drobnému zaváhaniu a skončila na piatom mieste.

VÝSLEDKY MSR KNOCK-OUT ŠPRINT

Aby nám nebolo málo, v pondelok na nás čakali preteky na dlhých tratiach. Centrum pretekov ostalo z nedele a tak to bolo do lesa trochu ďalej. Opäť môžeme búrať mýty, že v Bratislave nie sú okrem Kamzíka kopce :). Hlboké údolia, ktorým sa na trati nebolo veľa krát ako vyhnúť, preverili v každom z nás posledné kúsky morálky a odhodlania preteky dokončiť, ale to ku „klasikám“ patrí.

Cez predĺžený víkend sa nás na štart postavilo celkovo devätnásť z toho až deviati sa v celkovom hodnotení postavili na stupne pre víťazov. Hodnotené boli výsledky za sobotné a pondelkové preteky. Do celkového počtu zúčastnených nerátame ešte dievčence z rodiny MiraP, ktoré nás prišli pozrieť v pondelok a vyskúšali si aspoň labyrint pripravený členmi klubu Viatoris Zvolen.

Prvé miesta: Janka (W55), Šimon (M12), MiroH (M21C), Ľubo (M45)

Druhé miesto: MilanŠ (M45)

Tretie miesta: Ema (W18), Táňa (W50), Zuzka (K3), Igor (M40)

CELKOVÉ VÝSLEDKY

V máji nás čakajú určite zaujímavé preteky v skanzene Vychylovka (štafety v šprinte), lesy nad obcou Zázrivá (Memoriál Juraja Šútora) a majstrovský víkend (MSR stredná trať a štafety) v Kamennej Porube.

MiroH