Igor a Ella v skalnom raji víťazne, Lucka sa vydávala.

 

Behali sme v raji. Teda v tom na východe Slovenska, neďaleko Spišského hradu, na ktorý sme tiež zavítali a pobehali v jeho okolí preteky v šprinte a pár kontrol aj v rámci nedeľnej klasiky. Z pohľadu orientačného bežca to bolo totiž uplynulý víkend rajské :) Lucka je s Kovom od tohto víkendu v raji tiež - manželskom :)

 

Organizátori z TJ Čingov Spišská Nová Ves pripravili trate v nádhernom prostredí skalných veží, úzkych prechodov a etapu priamo na hrade. Nenašiel sa hádam nikto, kto by celé preteky odbehol čo i len bez chybičky, viacerí z nás sa v skalných mestách potrápili viac, ako by chceli. Takéto terény na Slovensku nemáme, preto sme veľmi vďační, že sme mali možnosť tieto miesta navštíviť a zapretekať si v nich. Už úvodné kontroly na krátkej trati sobotu doobeda upozornili, že kto si nebude dávať pozor, môže sa veľmi rýchlo stratiť. Preto aj časy, ktoré nám svietia vo výsledkoch napovedajú, aké to bolo v danom teréne náročné. Len traja najrýchlejší muži v elitnej kategórii sa zo všetkých pretekárov dostali pod hranicu 10 min/km. Aj to svedčí o tom, že to len o behaní nebolo.

 

Nás môžu tešiť výsledky Igora a Elly, ktorí vybojovali prvé miesta v M21-B resp. W10-R, Tedy bol druhý v M-18, Rasťo v nedeľu stiahol stratu zo soboty, nakoniec z toho bolo pekné štvrté miesto v M21-B. V Elite to mali chalani veľmi ťažké, Andrej pobudol na nedeľnej klasike cez dve hodiny. MiroH v M21-B skoro tiež. Ukázalo sa, že niektorí musia cez zimu zas trochu viac potrénovať :) Perfektne zvládla preteky aj nová tvár v oddielovom drese Katka, ktorá v N kategórii obsadila celkové druhé miesto. Držíme jej palce aj v ďalších pretekoch v drese ŠK HADVEO.

 

Sobotňajšie poobedie sme strávili na Spišskom hrade. Pár z nás využilo prechádzku po jeho útrobách, no potom nasledoval vložený šprint, počas ktorého sme dookola obehli hrad, pár kontrol bolo aj na hradbách a na spodnom nádvorí, kde bolo zhromaždisko, štart aj cieľ. Ella v doprovode s Igorom potvrdila prvé miesto, ostatní chalani boli všetci v jednej kategórii, keď Šurgy dosiahol na bedňu a pekné tretie miesto.

 

Neostáva nič iné, len poďakovať organizátorom za zážitky, ktoré sme si odniesli zo skál a hradu. Boli to pekné preteky v nádhernom teréne. Veríme, že v budúcnosti budeme mať ešte príležitosť v týchto terénoch, pár kontrol pohľadať.

 

Lucka a Kovo sa v sobotu vydali na spoločnú cestu. My im želáme spokojné a šťastné manželstvo, aby nazbierali čo najviac spoločných životných kilometrov :)

MiroH

 

 

 

 

 

 

 

 
Výsledkový servis :

Celkové poradie Pohár Slovenského raja 2014 :


 • M-18 :
  2. Teodor Takáč
  M21-B :
  1. Igor Patráš
  4. Rastislav Szabó
  12. Joxeba Agirre
  14. Martin Mazúr
  22. Miroslav Hríbik
  M21-E :
  8. Štefan Šurgan
  10. Matej Hraboš
  15. Andrej Patráš
  N :
  2. Katarína Miklovičová
  W10-R :
  1. Ella Michaela Patrášová

 

Hradný šprint :

 • M21- :
  3. Štefan Šurgan
  5. Matej Hraboš
  14. Joxeba Agirre
  16. Teodor Takáč
  17. Rastislav Szabó
  18. Igor Patráš
  27. Miroslav Hríbik
  34. Andrej Patráš
  35: Martin Mazúr
  OPEN :
  9. Katarína Miklovičová
  W10-R :
  1. Ella Michaela Patrášová