Slnečný víkend s prvou účasťou detí z krúžku Narnia, Lucka s ďalšou výhrou na bežeckom podujatí

 

Počas slnečného víkendu sme v okolí Pezinka a Častej absolvovali tri kolá INOV-8 Cupu už aj s našimi najmladšími pretekármi. Ella, ktorá má najviac skúseností sa vybrala na trať po prvý krát sama, Danielka, Naty a Jonáška sprevádzali na trati tréneri, alebo niektorý iný člen klubu. Deti strach nemali, snažili sa a úspešne sa popasovali so všetkými nástrahami, ktoré ich v lese čakali. Najviac sa darilo Elle, keď svoju kategóriu vyhrala, z detí, ktoré išli s doprovodom sa najviac darilo Danielovi. Cenné skúsenosti, ktoré na svojich prvých veľkých pretekoch nazbierali určite zúžitkujú na ďalších podujatiach, keďže si z pretekov odnášali okrem sladkej odmeny aj odhodlanie do ďalších súbojov so svojim súpermi.

 

Štrnásť člennú skupinu pretekárov nášho klubu čakala v sobotu doobeda stredná trať v okolí hradu Červený kameň. Po pár hodinovom oddychu, ktorý sme vyplnili cigánskou z bufetu a pivom nás čakali preteky v šprinte. Trate zavítali aj priamo na hrad, kde sa pohybovalo veľké množstvo turistov a návštevníkov, naštastie sa nikomu nič nestalo, dokonca aj pávy, ktoré dotvárali krásnu scenériu hradu ostali pokojné. Na hruškách staviteľa tratí sa nachytala len Ela, ktorá zabudla oraziť predposlednú kontrolu a tým pádom stratila možnosť bojovať o cenné umiestnenie v celkom hodnotení, čo je škoda, nakoľko bola doobeda na treťom mieste. V nedeľu sme sa presunuli do Kučisdorfskej doliny. Les bol trochu zarastený, mapa solídna, trate prispôsobené možnostiam terénu. A komu sa darilo najviac? Na bedňu sa postavili, už spomenutá, Ella (1.- N8), Igor (1. - M21-D), Rasťo (2. - M21-B), Táňa (2. - W-45) a MiroH (3. - M21-D).

 

Celkové výsledky:

 

http://www.sokolpezinok.sk/preteky/59.rocnik-pohara-oslobodenia-mesta-pezinok-21.-22.5.2016/celkove-vysledky-etapa-1-etapa-2-etapa-3

 

Lucka zbiera tento rok víťazstvá na bežeckých pretekoch, keď aj na ďalšom podujatí zaradenom do Marathon BB Tour dokázala zvíťaziť. Po výhre na Sliači zaknihovala víťazstvo aj na pretekoch v Nemciach. V celkovom poradí Tour je zatiaľ na peknom druhom mieste. Viac informácií o Marathon BB Tour, v rámci ktorej aj tento rok pripravujeme preteky v orientačnom behu pre verejnosť, nájdete na stránke:

 

http://marathonbbtour.sk/podujatia.menu

 

Budúci mesiac nás čaká okrem pretekov v Žiline aj organizácia BBO CUPu. Trate sa už obiehajú, roznášajú sa po lese štítky, prihlášky postupne pribúdajú a každý z nás sa už pripravuje na hlavnú oddielovú udalosť tohto roka.

 MiroH