Z náročných terénov pri hrade Lietava sme si doniesli jedno striebro.

15. - 16. júna 2019 sa konali MSR na stredných tratiach, ktoré organizovali kolegovia z klubu orientačného behu Slávia ŽU Žilina. Cieľová aréna bola na slnkom rozohriatej lúke, klubový stan poslúžil ako útočisko pred ostrými lúčmi. Pokyny sľubovali náročný kopcovitý terén so strmými svahmi a veľkým počtom skál a skalných zrázov.  Taktiež nás organizátori upozorňovali na veľké prevýšenie cestou na štart, no že na trati niektorí z nás použijú aj lano, bolo pre mnohých prekvapením, ale zároveň veľkou pomocou :-).  Po vyšliapaní sa na štart, ktorý bol takmer najvyšší bod na mape, sme sa mohli pokochať výhľadom na zrúcaninu hradu Lietava a priľahlé kopce. V lese to bolo pekné, no strmé svahy, skaly a náročná mapa v mierke 1:7500 dala zabrať aj najskúsenejším pretekárom. Ja osobne som na trati radil asi 5 ľudom, kde sa aktuálne nachádzajú. Víťazné časy boli vo väčšine, hlavne veteránskych, kategórií mierne prekročené a tak slabším pretekárom nebolo nič darované.

Z našich sa najviac darilo Táni, ktorá vo W45- obsadila 2.miesto, v iných majstrovských kategóriách boli na 5. mieste Igor (W40) a Ema (W14). Z nemajstrovských kategórií treba vyzdvihnúť Ľubošove 2. miesto v K3.

VÝSLEDKY MSR MIDDLE 2019

Nedeľné preteky INOV-8 CUP sa konali v totožnom priestore, štart bol umiestnený na pol ceste sobotného a tak sme si po prvé kontroly na trati vyšliapali na vrch hrebeňa. Následne nás  staviteľ tratí poslal na opačnú stranu kopca do strmého svahu plného skál, záver už bol miernejší. Darilo sa nám trochu lepšie, pekné výsledky zabehli Ella (3. miesto W12), Ľuboš (2. miesto K3), Igor (2. miesto M40). Prvý krát si OB vyskúšal aj Kašin priateľ Ivan.

VÝSLEDKY INOV 8 CUP

V nedeľu nás navštívil aj štáb rtvs a natočil krátku reportáž.

REPORTÁŽ RTVS

VŠETKY FOTO OD KLABKA

Veľké ĎAKUJEM patrí všetkým organizátorom a autorovi všetkých fotiek, ktoré sú uvedené v tomto článku pánovi Klabouchovi.

Nasleduje leto, ktoré patrí viacdňovým pretekom. Najviac ich absolvuje pravdepodobne MilanŠi, ktorý sa chystá na Tatry-O, spolu s niektorými ďalšími členmi na 5 dňové Bohemia Orienteering do Českého Švajčiarska a vo väčšom počte sa stretneme klasicky na KARST CUP. Najmladší pôjdu zbierať skúsenosti na O-camp. Čakajú nás pekné letné dobrodružstvá.