Prvé preteky sezóny CESOM 2018 a Hrčavský vlk 2018

 

Záhorie nás opäť privítalo prvými teplými slnečnými lúčmi. Keďže pri Borskom Svätom Jure, kde sa konal už 11. ročník pretekov CESOM 2018, sa v širokom okolí nenachádza žiadny kopec, na začiatok sezóny viacerí pretekári uvítali rovinatý terén. Veď nie každý z nás pristupuje k zimnej príprave zodpovedne. :) Kvalitne pripravené preteky po všetkých stránkach nastavili latku vysoko. Veríme, že ostatní organizátori pretekov tohtoročného INOV-8 cup pre nás pripravia preteky na minimálne takej úrovni, ako boli tieto v podaní členov KOBRA Bratislava.

Z výsledkov našich pretekárov môžeme vyzdvihnúť víťazstvo Mirky v náborovej kategórii, kde si vybehla miestenku na najbližšie preteky už vo svojej kategórii W-18, a odhodlanie Milana Škarvadu, nového člena, ktorý sa po sobotných pretekoch rozhodol vyskúšať trať svojej kategórie W40- a darilo sa mu veľmi dobre.

Zo starších pretekárov sa najviac darilo Lucke, v ženskej elite obsadila druhé miesto. K Lucke sa pridala aj Ela, ktorá taktiež porazila konkurentky v boji o miestenku na Akademické MS sveta a celkovo skončila piata.

Teší nás, že čoraz viac rodičov sa postupne odhodláva absolvovať preteky v koži pretekára, nie len ako doprovod svojich ratolestí. Zuzka Trenčanová prešla trate kategórie K3 spoločne s Andrejkou, ktorá jej robila na týchto pretekoch trénerku a vysvetľovala jej čo znamenajú jednotlivé značky na mape, a čo treba urobiť pre to, aby sa človek dostal zdarne do cieľa. :) Detí sme mali tento krát prihlásených celkovo 12, opäť boli medzi nami nové tváre. Postupne začína byť vidno, že ľudí z nášho okolia náš šport baví a radi ho spolu s nami spoznávajú.

 

Na ďalšie preteky tejto sezóny sme cestovali za hranice nášho štátu. V lesoch pri obci Hrčava, ktorá sa nachádza na rozmedzí troch štátov (SK-CZ-PL) sme mali v určenom čase nazbierať čo najviac kontrolných stanovíšť. Organizátori zo Žilinského klubu zvolili preteky formou scorelaufu a tak si viacerí nováčikovia precvičili okrem svojich fyzických možností aj tie strategické. Zvolenie vhodnej taktiky veľa krát zamiešalo celkovým poradím vo výsledkoch. Počasie opäť prialo, a tak sme čas využili aj návštevou kultúrnych pamiatok v blízkom okolí. Deti bojovali so stratégiou, mapou a hľadaním kontrol ako vedeli, zo starších sa najviac darilo nováčikovi Milanovi Škarvadovi, ktorý opäť potvrdil, že má nie len rýchle nohy, ale postupne sa zdokonaľuje aj v práci s mapou.

Najbližšie preteky nás čakajú už tento víkend. V sobotu opäť na rovine vo Viničnom, v nedeľu už aj kopce v Smoleniciach.

MiroH

Výsledky CESOM 2018: E1, E2, celkové

Výsledky Hrčavský vlk 2018