Posledné kolá INOV-8 CUP-u a malá štatistika

 

Prekrásne prostredie, náročné skalné terény, skalolezci na skalách ako diváci, príjemné slnečné počasie v sobotu, nedeľný dážď a všadeprítomné blato v nedeľu, tréning na Spišskom hrade a kopec zážitkov. V skratke opísané preteky Pohára Slovenského raja, ktoré boli zároveň poslednými dvomi kolami INOV-8 CUP 2016.

 

V početnej skupine sme sa vydali za zážitkami na východ Slovenska, kde sme si občas pripadali ako skalolezci, ktorí boli prítomní na vrcholcoch skál. Tí sa na okolo pobehujúcich pretekárov veľa krát len nechápavo pozerali. Trate totiž viedli pomedzi skalné veže, niektoré kontrolné stanovištia boli dokonca ukryté v jaskyniach dostupných len pre tých najodvážnejších. Nikomu sa však nič nestalo a tak sa viacerí z nás mohli v cieli radovať z dobrých výkonov.

 

Sobotné preteky prebiehali za príjemného slnečného počasia, preto sme poobede neváhali a využili možnosť navštíviť Spišský hrad, kde sme pre najmladších pretekárov pripravili mapový tréning. Deti sa spokojne vybláznili a zatrénovali si na rozľahlom nádvorí hradu. V nedeľu nám spoločnosť robil neutíchajúci dážď, ale nič to na nálade nepokazilo. Deti sa na preteky tešili, starší členovia sa snažili vylepšiť pozície vo výsledkoch a nakoniec z toho boli veľmi pekné umiestnenia.

 

Výsledkovú listinu v detských kategóriách s doprovodom sme jednoznačne ovládli, keď v chlapcoch sa postupne umiestnili od prvého miesta Jelisej, Milan, Daniel, Matej, Dávid a Filip. V dievčatách Ella a Alexandra taktiež nedali svojim súperkám žiadnu šancu.

 

Spomenúť treba aj výborné výsledky starších členov, keď v hlavnej elitnej kategórii obsadil Šurgy výborné druhé miesto. Nová členka Kasia, ktorá naše rady rozšíri na najbližšie obdobie, bola prvá v W21-B, kde jej sekundovala na treťom mieste Ela. Spolu s Luckou tak môžu v nasledujúcej sezóne vytvoriť silnú štafetu. Uvidíme, ako sa im bude spoločne dariť. V mužských „Béčkach“ bol Rasťo tretí, Janka vo svojej kategórii W50- bola druhá. K tomu ďalšie dve zemiakové umiestnenia Adi a Táni potvrdzujú úspešné vystúpenie našich členov na posledných pretekoch v tomto roku.

 

Celkové výsledky pretekov TU

 

Článok na stránkach SZOŠ TU

 

Na konci sezóny sa patrí zosumarizovať aj pár štatistických údajov. Celkové výsledky INOV-8 CUP-u budú dostupné čoskoro, preto je tu aspoň pár iných údajov:

 

 

Počet medailí z MSR (middle a štafety sme organizovali): 6

- Janka 2 x bronz, Táňa 1 x zlato, Lucka, Tedy a Igor 1 x striebro

Najčastejšie na „bedni“: Ella a Igor

Najviac účastí na pretekoch INOV-8 CUP: Ela (18 x)

Počet pretekárov, ktorí absolvovali aspoň jedno kolo INOV-8 CUP: 29

 

Je potešiteľné, že počet pretekárov oproti minulému roku stúpol aj napriek tomu, že viacerí stabilní členovia neabsolvovali ani jedno kolo, či už z dôvodu pobytu mimo SR alebo kvôli zraneniam. Na preteky chodíme v čoraz väčšej skupine, nakoľko najmladším pretekárom robia doprovod ich rodičia a tak sme napríklad na posledné preteky sezóny išli v takmer 30 člennej zostave.

 

MiroH