MSR na dlhej trati v Maďarsku boli pre nás úspešné

 

V prvú októbrovú sobotu sme sa v menšej skupine vydali na preteky za južné hranice. V Maďarsku sa konali Majstrovstvá Slovenska a Maďarska v orientačnom behu na dlhej trati. Z viac ako 1000 účastníkov týchto pretekov tvorili slovenskí bežci len malú časť a preto boli boje o medaile trochu jednoduchšie, no nebolo to úplne zadarmo.

4 kilometrová štreka na štart, k tomu dlhé trate s veľkým prevýšením a ako „bonus“ vo veľkej časti beh kamenistým podkladom. V lese to bolo náročné, ale veľmi pekné, takmer nikde sme sa nepredierali hustým porastom. Rozhodovala hlavne fyzická pripravenosť a udržanie si koncentrácie v prvej mapovo náročnejšej pasáži pomedzi závrty, ktoré poznáme hlavne zo Silickej, resp. Plešiveskej planiny.

My dnes môžeme konštatovať s výsledkami spokojnosť, veď z 12 zúčastnených získalo medailu až 5 pretekárov, keď sa darilo hlavne veteránom. K tomu ešte jedna zemiaková sa ušla pre Emu (W16). Nebyť zdravotných problémov Ely Soni, možno by to cinklo ešte viac.

 

Ella sa v lese trochu potrápila, ale bolo z toho konečné strieborné umiestnenie (W14). Zlato sa podarilo získať predsedovi Igorovi (M40), ktorému sekundoval na striebornej pozícii prekvapenie pretekov doktor Milan. Je to jeho už druhá tohtoročná medaila, veríme, že si jeho synovia zoberú od neho inšpiráciu a budúci rok sa podarí podobný výsledok aj niektorému z nich :). V kategórii M45 to bolo o niečo napínavejšie, nakoniec zobral striebro zvolenský Milan a bronz Ľuboš.

VÝSLEDKY

Na záver ale musíme úprimne konštatovať, že za maďarskými pretekármi sme výrazne zaostali. Celkové výsledky hovoria, až na pár výnimiek, jednoznačne v prospech domácich pretekárov. Na pohľad úspešnej sobote napomohli určite aj opatrenia a miesto pretekov, keďže vo všetkých kategóriách chýbalo v štartovej listine viacero dobrých slovenských súperov. Medaile si ale rozdelili tí, ktorí si ich v daný deň zaslúžili najviac.

 

A čo ďalej? Uvidíme, no vo väčšom počte sa stretneme najbližšie asi až v roku 2022. Verme, že sa nasledujúca sezóna nebude niesť v duchu opatrení a neistôt, ale budeme sa môcť tešiť na súboje a kamarátske stretnutia v čo najväčších počtoch.

MiroH

(pozn.: doteraz nebol pri písaní článkov s menami problém. Takmer každý člen klubu sa volal inak, no nakopilo sa nám v klube veľa Milanov, tak ich musím začať rozlišovať. GDPR nie úplne dovoľuje písať celé mená a Milanom sa začína dáko dariť. Svoje by o tom vedel povedať aj predseda pri organizácii dopravy) :)