Štatistika za rok 2018

 

Tak ako každý rok, aj teraz si do pár riadkov zhrnieme to podstatné, čo sa udialo v roku 2018.

Začneme tými najpríjemnejšími správami. Členská základňa nášho klubu sa rozšírila nie len z pohľadu registrovaných členov, keď k začiatku tohto roka má riadnu registráciu SZOŠ v našom klube 41 členov, čo je o 15 viac ako v minulom roku, no rozrástli sme sa aj o členov ďalšej generácie.  EmmkaNerea si zatiaľ namiesto dresu ŠK HADVEO obliekajú dupačky, ale všetci veríme, že budú pokračovať v šľapajach svojich oteckov a niekedy v budúcnosti si oblečú aj dres s logom nášho klubu :-).

Už štandardne sa najčastejšie na štart pretekov postavila Ela, aj keď v INOV-8 CUP malo trio Milan, MiroH a Aďka štartov viac (14). Ela spolu s LuckouMaťom H. zbierali skúsenosti na Akademických MS vo Fínsku. Štartom na MS a ME sa prezentoval aj Šurgy MTBO.

Na národných šampionátoch sa nám najviac darilo na dlhých tratiach. V štafetách sa nám medailu ani tento rok vybojovať nepodarilo. Najúspešnejšia z tohto pohľadu bola Lucka so ziskom jednej zlatej a jednej striebornej medaily.  Táňa si vybehala na stredných tratiach striebro. Dva bronzy má Janka, po jednej medaile tohto kovu sa podarilo získať aj AndrejoviEle.

V národnom rebríčku INOV-8 CUP, ktorý odzrkadľuje snahu počas celého roka sa na najvyšších priečkach umiestnila Ela. Druhé miesto v ženskej elite je výborný výsledok, z chlapov obsadil Šurgy v elitnej kategórii jedenáste miesto. Naše staršie žienky boli tiež výborné, keď Táňa bola tretia v W45 a Janka štvrtá v W50.

Opäť fungoval aj krúžok pre najmladších členov. Štrnásť z nich sa v roku 2018 postavilo na trať niektorých z pretekov INOV-8 CUP.  V roku 2019 bude fungovanie krúžku už pravdepodobne obmedzené, keďže práca a iné povinnosti aktuálne nedovoľujú venovať sa veľkej skupine. Skôr sa budeme snažiť pripraviť deti na súťaženie vo vyšších kategóriách, v ktorých budú nasledujúce roky štartovať.

Organizačne sme tento rok vynechali celoslovenské preteky, no všetko si to vynahradíme už na spoločných Majstrovstvách Slovenska a Maďarska, ktoré organizujeme na jeseň pri Lučenci.

MiroH

 

Všetci spoločne

Tréningy a sústredenie vo Vysokých Tatrách spolu s mládežou zo Žiliny

K letným pretekom patria aj výlety a opäť na jednom z tréningov

Na NOX QUAEROX opäť na bedni