CE"S"OM 2020

 

Koniec sezóny? Podľa aktuálnych opatrení to tak vyzerá.

V čase písania tohto článku boli prijaté opatrenia zakazujúce organizovať všetky športové podujatia. Ako sa vyvinie situácia v nasledujúcich týždňoch uvidíme, no je dosť možné, že preteky na Záhorí boli tohto roku tie posledné.

 

Ako sa nám na posunutom a premenovanom CE“S“OM 2020 darilo, a ako posledný septembrový víkend prebiehal?

Na úvod povinná dezinfekcia pri vstupe na zhromaždisko, ktoré bolo aj tento rok situované v areáli rekreačného strediska Gazárka, chladné, našťastie nie daždivé počasie a dlhá cesta na štart sobotných pretekov. Po odštartovaní nás čakali pekné trate okorenené mierne zvlneným terénom vyžadujúcim aj kúsok mapovej techniky. Staviteľ tratí využil maximum, zrejme preto zvolil miesto štartu a cieľa ďalej od zhromaždiska. Príjemné spestrenie, veď na pretekoch CESOM to zväčša býva hlavne o rýchlom behu a udržaní si správneho smeru.

V sobotu, žiaľ, organizátori zaváhali. Zberači kontrol mali rýchlejšie nohy a ruky ako pretekári na trati kategórie M40, a tak aj nášmu Ľubovi zobrali kontrolu z lesa skôr, ako sa k nej stihol dopracovať. Márne hľadanie aj tej nasledujúcej predznamenalo vzniknutý problém. V cieli sa podozrenia potvrdili a nasledovalo storno výsledkov danej kategórie. Organizátori z klubu KOBRA Bratislava sa následne všetkým ospravedlnili. Takýto omyl trochu prekvapil, veď „Kobráci“ patria medzi najskúsenejších organizátorov, ale ako sa vraví: „Aj majster tesár sa niekedy utne“. Ľuba, ktorého sa táto chyba dotkla najviac im to už určite odpustil.

Ubytovanie vybavené klasicky v Senici, večer trochu rozporuplné dojmy z obsluhy v miestnej reštaurácii, ale nakoniec sme všetci odchádzali s plnými bruchami :-).

Zubaté slniečko sa v nedeľu ráno snažilo vyhriať piesočnaté lesy. Trochu premrznutí sme sa vybrali postupne na neďaleký štart. Niektoré kategórie mali preteky spestrené spoločným hromadným štartom zo zhromaždiska a pretekári tak bojovali v napínavých pretekoch až do prebehnutia cieľovou čiarou. Trate boli opäť pekné, nechýbali kráľovské postupy naprieč celým zmapovaným priestorom. Nebehalo sa len po čiare, rozhodovanie hralo rolu hlavne na dlhých postupoch.

 

Vyhlásenie výsledkov poznačené prijatými opatreniami bolo trochu chaotické, ale nakoniec si všetci pretekári umiestnení na prvých troch miestach odniesli so sebou pekné tričko s logom pretekov. Z našich to boli: Samo 2. miesto (M12), MiroH 2. miesto (M21-D), Igor 2. miesto (M40), Janka 3. miesto (W50), pridali sme aj niekoľko pekných 4. miest.

CELKOVÉ VÝSLEDKY CESOM 2020

Sami sme zvedaví, či sa nám tento rok ešte podarí stretnúť na pretekoch zaradených do INOV-8 CUP, alebo oblastného významu. Všetci pevne veríme, že áno, pretekov bolo tento rok málo a takto úspešne rozbehnutú sezónu sme si predstavovali ukončiť príjemnejšie.

Za fotky ďakujeme Martinovi.

CELÝ ALBUM

MiroH