SEZÓNA 2020

 

Čoskoro by sa mala začať tohtoročná skrátená sezóna v orientačnom behu na Slovensku. Opatrenia sa postupne uvoľňujú a ak sa nič nepredvídané nestane, už koncom augusta by sme sa mohli opätovne stretnúť na pretekoch. Kalendár je zverejnený, organizátori sa postupne pripravujú a celý kolotoč sa pomaličky rozbieha. Kam tento rok zrejme pôjdeme?

Začíname za hranicami Slovenska, u našich južných susedov v lokalite Mátraalmás, neďaleko hraníc. Zatiaľ pôjde len o preteky zaradené do INOV-8 CUP.

Klubu ATU Košice COVID-19 prekazil ich tohtoročné plány v podaní organizácie Veteránskych majstrovstiev sveta a tak pre nás pripravia preteky v najkratších disciplínach a to MSR šprint a šprintové štafety v Košiciach.

Majstrovské preteky budú prebiehať aj v nasledujúcom OB víkende. O organizáciu sa postará náš oddiel v priestore minuloročných pretekov v Lučenci. Spoločne sa pokúsime pripraviť ten najlepší „čisto prírodný zážitok“ v nočných MSR a k tomu pridáme dve kolá INOV-8 CUP.

Trochu netypicky, no vzhľadom na okolnosti, sa bude CESOM konať koncom septembra. Premenujú ho organizátori z KOBRA Bratislava na CEAOM? Uvidíme. :-) (pozn. názov je z anglickej skratky Central European Spring/Autumn Orienteering Meeting)

To, že takmer o nič tento rok neprídeme, svedčí aj nasledujúci plánovaný OB víkend. MSR na stredných tratiach a v štafetách v, pre orientačný beh, nepoznanej lokalite pri Kamenci pod Vtáčnikom, pod taktovkou ŠK Sandberg Bratislava.

Sezóna by sa mala uzavrieť v polke októbra na strednom Slovensku, kde pre nás klub KOS Ružomberok pripraví MSR na dlhých tratiach a posledné kolo INOV-8 CUP. Myslím, že sa už všetci nevieme dočkať, kedy sa opäť naplno pustíme do hľadania lampiónov. Vidíme sa na pretekoch. :-)

MiroH

 

Foto: zdroj internet