Majstrovstvá Slovenska v šprinte, KO šprinte a štafiet v šprinte

 

Presne 9 mesiacov po tom, čo sme s obmedzeniami organizovali preteky v Lučenci, sme sa stretli pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici a pustili do prípravy skromnej cieľovej arény prvých tohtoročných celoslovenským pretekov. Obdobie príprav pred týmto dňom stále komplikovali nariadenia Vlády SR a COVID automat nás do poslednej chvíle držal v napätí, či sa preteky budú môcť vôbec konať. Nakoniec všetko klaplo a mohli sme privítať takmer 300 účastníkov z celého Slovenska.

Akého „hada“ sme si zobrali na plecia, zisťujeme priebežne už počas príprav. Príprava troch náročných a hlavne „neštandardných“ pretekov počas dvoch dní nám dala poriadne zabrať. Ako sa vraví, „aj majster tesár sa niekedy utne“ a tak sme sa chybe nevyhli, hlavne počas nedeľného dopoludnia, ani my. Za chybu sme sa všetkým pretekárom ospravedlnili a veríme, že budeme môcť všetko vynahradiť na nejakom ďalšom podujatí organizovanom pod hlavičkou nášho klubu.

Situácia okolo opatrení je stále nejasná. Preteky sa v podstate nekonajú a tak ostávame v miernej letargii. Možno aj preto tento krátky článok vyšiel trochu po „funuse“. S niektorými sa vidíme na Karst cupe na Soroške, aktuálne je prihlásených niečo cez 250 pretekárov. Počtu doposiaľ prihlásených pretekárov ja osobne trochu nerozumiem, no ako som napísal pár riadkov vyššie, ako keby sa viacerí ešte neprebrali z „Covid spánku“ a na hojnú účasť na celoslovenských pretekoch si budeme musieť ešte chvíľu počkať. Snáď na odložených WRE pretekoch pod hlavičkou ŠK Sandberg Bratislava, alebo CESOMe.

MiroH