CESOM, Fúgelka, EYOC, WMOC a ďalšie info

 

V aktuálnej situácii asi všetci, ktorí organizujú kultúrne, spoločenské, alebo športové podujatia využívajú toto obdobie na usporiadanie toho svojho. Je pravdepodobné, že za pár týždňov to možné už nebude. A tak aj september orientačným bežcom na Slovensku praje a človek popri iných aktivitách ani nestíha obiehať všetky podujatia, ktoré sa konajú. To sa prejavilo aj na našej účasti na ostatných pretekoch, ktoré sa konali uplynulé dva víkendy.

Na CESOM sme vycestovali v slušnom (ale zďaleka nie plnom) počte 17 ľudí. Miestami dosť zarastené pasáže s bažinami spomaľovali beh, komplikovali orientáciu a hľadanie kontrolných stanovíšť. Aj skúsenejší pretekári sa dopustili niekoľkých chýb, ktoré ich nakoniec stáli lepšie umiestnenie. Pekný čistý les a plnú rýchlosť na rovine si užili len tí, ktorí mali v nedeľu najdlhšie trate. Zamrzelo pár zranení, kvôli ktorým niektorí naši pretekári neboli klasifikovaní v celkovom poradí. Ale to k športu patrí a väčšina z nich si nevyžadovala ani dlhšiu stopku a regeneráciu.

Najlepšie zabehli: Ella výborné 1. miesto (W14), MilanT st. 3. miesto (K3), Šimon 3. miesto (MWR), Táňa 3. miesto (W50), nováčik na väčších pretekoch Soňa pekné 4. miesto (W12) a Ema 5. miesto (W16). Aj z výsledkov je jasné, že bodovali hlavne mládežníci, ktorých bolo v štartovke 8. Navyše viacerí z nich boli na svojich prvých tohtoročných pretekoch a tak sa im boj o najlepšie miesta nepodaril. Veríme, že budú mať možnosť skúsenosti z tréningov pretaviť do výsledkov  v ďalších ostrých pretekoch.

CELKOVÉ VÝSLEDKY CESOM 2021

Hneď nasledujúci víkend po CESOMe sa konali na Fúgelke pri Dubovej ďalšie dve kolá INOV-8 CUP. Malokarpatský terén s horším podkladom a skalnými bralami spomenutý v pokynoch k pretekom dávali predzvesť fyzicky náročnejšiemu víkendu, ako tomu bolo na Záhorí.

Pretekov sa zúčastnilo 13 našich členov, predseda klubu so svojimi deťmi boli na „bedni“ všetci. Igor 2. miesto (M40), Šimon 3. miesto (MWR) a Ella 3. miesto (W14). Najviac ale prekvapila Tamara, ktorá prišla na preteky prvý krát a hneď zobrala 1. miesto (MWR). Veríme, že ju to motivovalo do ďalších účastí a vyrastie nám z nej úspešná členka :-).

CELKOVÉ VÝSLEDKY INOV-8 DUBOVÁ

Okrem národných pretekov sa v nedávnej dobe dvaja naši členovia zúčastnili aj veľkých medzinárodných podujatí.

Koncom augusta náš klub reprezentovala na EYOC (Majstrovstvá Európy dorastu v OB) v Litve v kategórii W16 Ema. Podarili sa jej zabehnúť pekné výsledky. V najkratšej disciplíne šprint obsadila 53. miesto, pri čom bola zo slovenských pretekárok vo svojej kategórii najlepšia. Na dlhej trati to bolo ešte lepšie 32. miesto, opäť vo svojej kategórii najlepšia zo Sloveniek. V štafetách obsadili dievčatá v kategórii W16 na druhom úseku s Emou 12. miesto (Ema 8. miesto na svojom úseku).

Ešte začiatkom augusta prebehli u našich južných susedov WMOC (Veteránske majstrovstvá sveta v OB). Náš klub reprezentoval v kategórii M45 MilanŠi. Finále A sa mu podarilo bežať v šprinte, s konečným 23. miestom. Milan svoje účinkovanie na WMOC zhodnotil nasledovne: „Som rád za skúsenosti, zážitky aj emócie z pretekov. Počas otváracieho ceremoniálu, ako aj pri dekorovaní najstarších (poz. Slovensko si z daných MS odnieslo 10 cenných kovov) so mnou lomcovali silné emócie. Množstvo šťastných a usmiatych ľudí. Na pretekoch sa stretli 3-4 generácie z celého sveta. Na ktorých pretekoch stretnete 35+ až 95+ ročných bežcov?“

Pekné zhrnutie od Milana o čom orientačný beh a celkovo šport je. Že to nie je vždy len o výsledkoch. Je to o partii, zábave, stretávaní sa a hlavne o zážitkoch. A preto aj heslo nášho klubu znie „čisto prírodný zážitok“.

Snáď sa vidíme ešte v septembri na asi najnáročnejších pretekoch tohto roka v Kamenci pod Vtáčnikom.

Tešia nás prichádzajúce emaily od nových záujemcov. Žiaľ, aktuálne nám vypadol tréner, ktorý sa stará o tréningy. Posnažíme sa všetkých záujemcov spätne kontaktovať a zároveň zabezpečiť chod tréningov. Veríme, že sa Jakub čoskoro zapojí do procesu a všetko bude prebiehať na pravidelnej báze v čo najskoršom čase.

MiroH