WOD 2016 a oblasťák na východe Slovenska

Viac ako 205 000 ľudí na celom svete sa zúčastnilo pretekov v orientačnom behu. Na Slovensku evidujeme okolo 1000 účastníkov z toho viac ako 100 ľudí si zabehlo jednoduchú trať u nás v Banskej Bystrici.

V Mestskom parku sme 11. mája 2016 organizovali ďalšie podujatie, ktorým sme prilákali ľudí vyskúšať si orientačný beh na vlastnej koži. Stovku účastníkov tvorili prevažne študenti a deti s rodičmi, no našli sa aj seniori, ktorí sa stretli s orientačným behom po prvý krát. Každý si mohol vyskúšať trať v parku, ale aj jednoduchý labyrint. Odmenou pre každého bol diplom a účastnícke tričko. Nakoľko údaje o počte účastníkov z celého sveta ešte nie sú konečné, nevieme či je svetový rekord z roku 2013 ešte stále platný, alebo ho nahradí číslo z tohto roku. Sme ale radi, že aj my v Banskej Bystrici sme mohli prispieť svojou troškou k tomu, aby sa to podarilo. O podujatí napísal aj portál Bystrica24 a Priekopník. Články s malou fotogalériou je na linkoch:

Oficiálna stránka WOD:

O pár dní neskôr sme sa vydali v malej skupinke na východ republiky. V upršanom počasí sme absolvovali dvojo pretekov v Spišskej Novej Vsi. Doobedný šprint na sídlisku Mier a poobedná skrátená trať na staršej mape boli príjemným spestrením v tohtoročnom kalendári podujatí. Chalani v poradí Šurgy, Rasťo, MiroP a MiroH sa v hlavnej mužskej kategórii umiestnili na druhom, treťom, piatom a šiestom mieste, Aďka v K3 obsadila druhé miesto.

Najbližší víkend ideme na ďalšie tri kolá INOV-8 CUPu do pekného okolia hradu Červený kameň pri obci Častá. Našu výpravu budú tvoriť už aj najmladší pretekári z krúžku na ZŠ Narnia. Uvidíme, čo sa stihli naučiť a ako sa im bude dariť na svojich prvých pretekoch.