ADLO BBO CUP 2017

 

Už opäť sa musíme pochváliť :-) Nie len, že sme úspešne zorganizovali Majstrovstvá Európy dorastu v orientačnom behu, ale len pár dní po tejto pre nás vyčerpávajúcej udalosti, náš skromný organizátorský tím dokázal pripraviť preteky v orientačnom behu pre verejnosť. Viac ako stovka športových nadšencov sa tak mohla opäť prebehnúť po cestičkách okolo Urpína inak ako majú zaužívané a naplánované vo svojich tréningových plánoch. Šesť kontrolných stanovíšť na približne 6,5 km dlhej trati čakalo nie len na majstra sveta Petra Barcíka z BK Sliač, ale aj mnoho bežcov, ktorí mali s mapou pre orientačný beh prvú skúsenosť.

V hlavných kategóriách si ceny pre najlepších odniesol v mužoch Tomáš Willwéber z Marathon BB team. V ženách zvládla trať najrýchlejšie Barbora Mišiaková z Ružomberka. Najpočetnejšie zastúpenie mali veteránske kategórie, keď v mužoch vyhral spomínaný Peter Barcík a v ženách jeho manželka Renáta, ktorí však mali miernu výhodu v tom, že sú orientačnými bežcami s dlhoročnými skúsenosťami. Tak  ako je pri pretekoch v orientačnom behu zvykom, boli pripravené trate aj pre najmenších pretekárov a mohla si tak zašportovať celá rodina.

Účastníci si odnášali z pretekov nie len doteraz nepoznané zážitky, ale aj ďalšiu do série medailí tohtoročnej Marathon BB tour, ktorá pokračuje tento víkend na Kordíkoch.

Poobede čakala členov nášho oddielu iná dôležitá udalosť. Na zámku vo Vígľaši si povedali svoje áno Joxeba so Zuzankou. Gratulujeme a do spoločného života im želáme veľa úspechov :-)

MiroH