Ďalšie kolá INOV-8 CUP s našou účasťou

 

Všade rozvoniavajúci medvedí cesnak sprevádzal naše kroky v lese pri jaskyni Driny. V turisticky atraktívnom prostredí sme sa začiatkom mája zúčastnili dvoch kôl INOV-8 CUP a majstrovských pretekov v nočnom orientačnom behu. Členovia nášho klubu sa asi báli ísť do lesa v noci, a tak si zážitok z nočných užil len Maťo. V elitnej kategórii mužov skončil na 7. mieste. O to viac sa nám darilo cez deň, keď sme si vybojovali niekoľko umiestnení na stupňoch pre víťazov.

Dlhé chvíle na zhromaždisku si naši mladí pretekári krátili futbalovým zápasom proti deťom zo Sokola Pezinok, výsledok tohto zápasu však nie je známy. Po pretekoch ich tréneri spolu s rodičmi vzali ešte na krátky výlet na Smolenický zámok. No čo sa dialo večer po tom, ako sa deti po zaslúženom výkone prejedli, do článku písať radšej nebudeme :)

Stále sa presviedčame o tom, že kto v minulosti k orientačnému behu pričuchol, ten si cestu naspäť k tomuto krásnemu športu nájde. Dôkazom toho je aj návrat Júlii, ktorá sa do kolotoča pretekov v orientačnom behu vrátila po niekoľkých rokoch. Podľa jej slov sa jej na pretekoch páčilo, veď kedy si človek zabehá krížom krážom po lese. Navyše, keď sa k tomu pridá dážď a rozkvitnutý medvedí cesnak pod nohami, je to úplne o inom pocite z behu, ako keď človek behá niekde po hrádzi, či asfalte.

O dva týždne neskôr sme sa na západné Slovensko vrátili opäť. Dôvodom boli ďalšie dve kolá INOV-8 CUP v okolí mesta Pezinok a Modra. Na pretekoch tento krát malého Jeliseja sprevádzali aj jeho rodičia, ktorí sa spolu s nami mohli presvedčiť o tom, že ich syn pokračuje v ich úspešných šľapajach , keďže s ohromným prehľadom vyhral kategóriu detí bez doprovodu. Niektorí účastníci pretekov neváhali a využili príležitosť odfotiť sa s Nasťou rozdávajúcou úsmevy na všetky strany. Opäť v programe nechýbal výlet na blízky hrad, tento krát to bol Červený kameň, a výdatná BIO večera v našej obľúbenej reštaurácii. Pri vyhlásení výsledkov mala asi najväčšiu radosť Ella, ktorá si odniesla z Kučišdorfskej doliny svoj prvý víťazný pohár.

Teší nás, že na preteky chodíme v početnej skupine a deti z krúžku tvoria dobrú partiu. Veríme, že im to vydrží čo najdlhšie.  My starší už poctivo makáme na príprave zatiaľ našej najväčšej výzvy, a to v usporiadaní EYOC 2017. Koniec júna sa nezadržateľne blíži, preto prípravy začínajú naberať na obrátkach :)

Z úspešných výsledkov spomeniem:

Rasťo – 1. a 2. miesto, M21-B
Ela – 2. a 3. Miesto, W21-B
MiroH – 2 x 3. miesto, M21-D
Táňa – 2. miesto, W45-
Ella - 1. miesto, W-10
Aďa – 2. Miesto, K3

Jelisej – 1. a 3. miesto, N8 a RD
Daniel – 2. miesto, RD
Miňo – 3. a 7. miesto, N8 a RD
Alex – 4. a 13. miesto , N8 a RD

a ďalšie iné dobré umiestnenia mimo stupňov pre najlepších ...

CELKOVÉ VÝSLEDKY INOV-8, SMOLENICE

CELKOVÉ VÝSLEDKY INOV-8, PEZINOK

MiroH