NOX QUAEROX 2018

 

Hoci sa prednostne venujeme orientačnému behu, počas roka sa radi zúčastníme aj rôznych iných športových podujatí. Tento rok to boli opäť preteky Nox Quaerox, ktoré organizujú kamaráti z Outdoor Institute. Jedná sa síce o orientačný beh dvojíc, tento je však vždy okorenený špecialitou. Na tomto podujatí sme úspešní, pretože sa nám už niekoľkokrát podarilo vyhrať putovnú trofej, ktorú získavajú len tí najlepší. Veď, kto iný by ju mal vyhrať, ak nie „profíci“ z nášho oddielu. Pomaly nám však už šliapu na päty „bežní smrteľníci“, ktorí si takýmto spôsobom majú možnosť k orientačnému behu pričuchnúť. Na štart sme postavili štyri tímy. RasťaMilanom Š, Joxebu s kamarátom z ultrabehov Peťom, Hríbikovcov a Škarvadovcov. Špeciálne kontroly sa tento raz hľadali s UV lampami v parku pod Pamätníkom SNP v Banskej Bystrici. Žiaľ, náš takmer bezchybný výkon na celkové víťazstvo nestačil.

Nižšie s môžete prečítať, ako to tento rok celé videl Milan Š, ktorý bežal v tíme s Rasťom.

NOX QUAEROX 2018 - nočný orienťák dvojíc

„V piatok 9. novembra sme sa poniektorí preháňali nočnou Bystricou. S jednou mapou sme mali 60 min. na 40 kontrol. Tím MiRaŠiS (poz. red. MIlan RAsťo ŠImoník Szabó) zvolil úspešnú stratégiu. Zo štartu sme vybehli poslední. Najprv sme si museli rozdeliť kontroly a dohodnúť sa, kde sa stretneme. Použitie mobilu je zakázané a ani som sa nestratil :) Podarilo sa nám trikrát sa rozdeliť a opäť sa na dohodnutom mieste stretnúť. Jedna UV kontrola mi nezasvietila a z druhej sme nesprávne odpísali kód.

Spolu s víťazmi sme nazbierali najviac bodov z 56 tímov, ale skončili sme na druhom mieste pred tretími „našimi“ Ultra Hadveo. Fajn zábava, Rasťovi ďakujem za super parťáka. P.S.: nabudúce musíme krajšie odpisovať kódy.“

Oficiálne fotky z podujatia a VÝSLEDKY.

FOTO: FB Outdoor Institute.

MiroH