Apríl 2019

 

Na úvod tejto sezóny INOV-8 CUP 2019 nás čakali úplne odlišné preteky. Tie prvé opäť patrili organizátorom z oddielu KOBRA Bratislava. Tak ako to už býva zvykom, pripravili pre približne 600 pretekárov kvalitné preteky v mierne zvlnenom teréne na Záhorí. Centrum pretekov bolo situované v rekreačnom stredisku Gazárka pri obci Šaštín Stráže. Trate viedli prevažne čistým lesom s pieskovým podkladom, niektorí sme zašli aj do zarastených pasáži s bažinami. Na preteky sme vyrazili v 28 člennej skupine a viacerým z nás sa podarilo vo svojich kategóriách umiestniť na kvalitných pozíciách.

Skúsení pretekári na stupňoch boli Lucka 2. v W21-E, Šurgy 2. v M35 a Igor 3. v M40. V náborovej kategórii sa veľmi dobre darilo všetkých našim, keď v tejto  kategórii skončili Ľuboš 1., Zuzka 3. a 5. Monika. Na trať sa rozbehlo celkovo aj osem našich najmladších.  Tuhý boj zviedli aj chalan v M21-B, no nakoniec ostali tesne za stupňami pre víťazov, 4. MiroP a 5. Rasťo. Výborným 5. miestom sa prezentoval aj Milan Šk. v kategórii M40.

V sobotu po pretekoch sa uskutočnilo aj vyhlasovanie najlepších pretekárov hodnotených v INOV-8 CUP za  rok 2018. Čokoládový pohár a poukaz na nákup tovaru si odniesla Ela za 2. miesto v ženskej elite a Táňa za 3. miesto v W45.

Preteky môžeme hodnotiť celkovo pozitívne, teší nás početná účasť a hlavne odhodlanie detí, ale aj ich rodičov. Viacerí idú do lesa na dva krát, keďže najprv sprevádzajú svoje ratolesti a potom sa vydajú ešte aj na svoju trať. Na to, že väčšina z nich sa k nám pripojila len rok-dva dozadu je to chvályhodné :-)

VÝSLEDKY CESOM 2019

O tri týždne neskôr sme sa vydali do poriadne kopcovitého terénu. Za hranicami s južným susedom pri obci Hollókő sme sa zúčastnili pretekov Nográd GRAND PRIX.  Samotná obec disponuje krásnym skanzenom a hradom. Návštevu týchto pamiatok sme samozrejme v našom víkendovom programe nevynechali a tak okrem športových zážitkov bolo aj trochu kultúry. Zhromaždisko bolo situované na kopci s výhľadom na neďaleký hrad.

Sobota patrila krátkym tratiam, no pár z nás na trati pobudlo vďaka náročnému terénu aj viac ako hodinu a tak z toho bola predzvesť náročného nasledujúceho dňa, kedy sa predpokladali oveľa dlhšie trate. Navyše nás v nedeľu ráno privítal dážď a studený vietor. Bežalo sa takmer v identickom priestore ako v sobotu. Do cieľa nás opäť čakal výstup ku hradu, tento raz našťastie už mimo tratí, ale až po prebehnutí cieľom.

Výsledkovo sme sa  v silnej konkurencii maďarských pretekárov okrem detí s doprovodom umiestnili všetci mimo stupňa pre víťazov. Najlepšie zabehli ženy, Zuzka 4. miesto (N) a Táňa 5. miesto (W45A).

VÝSLEDKY NOGRÁD GRAND PRIX 2019


Najbližšie nás čakajú už prvé majstrovské preteky tejto sezóny. V uličkách mesta Trnava budeme bojovať o medaile na Majstrovstvách SR v šprinte, o tri týždne neskôr MSR na stredných tratiach opäť v blízkosti hradu, tento raz hradu Lietava pri Žiline.

 

MiroH