Naša štafeta v TOP 10 na Od Tatier k Dunaju, Ela tretia na Karst cupe a Česká kanada.

 

Letné prázdniny sa blížia ku koncu a o-sezóna 2016 sa preklápa do svojej druhej polovice. Na jeseň nás čakajú majstrovské preteky v troch disciplínach. Na Skalke MSR v nočnom OB a šprintových štafetách a na Silici MSR na dlhej trati. Medzi týmito dvomi podujatiami sa ešte konajú už kultové preteky o Jelení paroh a Kravský roh. Všetci sa už tešíme :)

 

Počas júla a augusta sme sa zúčastnili tradičných letných pretekov Karst cup, bežali sme od Tatier k Dunaju a v malej skupine sme vyrazili aj do Kanady.

 

Na Karst cupe sa najviac darilo Ele, keď sa jej podarilo vybojovať bedňu. Celkové tretie miesto v kategórii W21-B značí, že Ela výkonnostne napreduje a v lese si čoraz viac verí. Ostatní členovia sa zúčastnili prevažne len víkendových etáp. Preteky môžeme hodnotiť kladne, Silická a Plešivecká planina patrí medzi najnáročnejšie terény na Slovensku a my sa tam vždy radi vrátime.

 

V úplne inom teréne s účasťou štyroch pretekárov nášho klubu (Šurgy štartoval za svoj český klub TJ Turnov), sa konali preteky na území južných Čiech. Oblasť nazývaná Česká kanada poskytuje neskutočné množstvo cyklistických trás, kultúrnych pamiatok, vodných nádrží, rybníkov a čistých ihličnatých lesov. V rýchlo priebežnom teréne bez väčšieho prevýšenia boli kontroly osadené na veľkých ale i menších skalách, nechýbali však ani klasické české hústniky a vodné ryhy. Počas pobytu na trati bolo veľmi dôležité sústredenie a koncentrácia, nakoľko pretekár musel každú chvíľu riešiť svoj postup, aby úspešne dobehol do cieľa bez veľkej straty na súperov.

Najviac sa darilo Táni, ktorá trochu nešťastne prišla o prvé miesto v posledných metroch piatej etapy, do ktorej vybiehala z prvého miesta, keď nezvládla odbeh z predposlednej kontroly. Napriek tomu skončila na výbornom druhom mieste v kategórii W45-B a domov si okrem nabehaných a na bicykli najazdených kilometrov odniesla aj fajné syrové výrobky. Preteky Česká kanada 2016 organizované klubom SK Praga s účasťou viac ako 1700 pretekárov, medzi ktorými bolo vidno bežcov z Japonska, Veľkej Británie, Francúzska a iných krajín, boli pre nás veľkým zážitkom, na ktorý budeme ešte dlho spomínať.

 

V auguste sme ešte stihli reprezentovať náš klub na bežeckých pretekoch Štafetový beh 345 km od Tatier k Dunaju 2016 a darilo sa nám veľmi dobre, keď sme v kategórii ALL obsadili výborné desiate miesto. Celkovo vybehlo na trať skoro 200 štafiet a naše umiestnenie v TOP 10 nás naplnilo optimizmom. Už teraz uvažujeme nad tým, že na tomto podujatí budeme štartovať aj o rok.

 

MiroH