MSR Košice 2017

 

Trochu s oneskorením, ale predsa uverejňujeme pár slov o víkende, ktorý sa odohral v metropole východu a jej okolí v termíne 15 - 17. septembra 2017. V Košiciach nás čakali tri preteky. MSR v šprinte, MSR na dlhej trati a jedno kolo INOV-8 cup.

MSR na najkratšej trati prebiehali na sídlisku Nad jazerom. Cestou z centra pretekov situovaného priamo pri jazere v areáli Klubu vodného lyžovania Trixen, sme sa viacerí zhodli, že by sme privítali, ak by podobné rekreačné centrum s jazerom bolo aj na jednom z našich sídlisk. Preteky prebiehali v rovinatom teréne medzi panelákmi. Staviteľ tratí sa snažil skomplikovať niektoré voľby postupov páskami ohraničujúcimi miesta zakázaného priestoru, ktoré strážili pozorné oči rozhodcov, inak to ale boli veľmi rýchle preteky, a tak zväčša vyhrávali najrýchlejšie nohy.

V piatok sa najviac darilo Táni, ktorá jediná ukoristila medailu za tretie miesto. Táňa mala úspešný víkend, keďže sa jej podarilo vybehnúť medailu aj nasledujúci deň. Centrum "majstráku" na dlhej trati ako aj nedeľných pretekov bolo rekreačné centrum s príznačným názvom Veselá záhrada. Čakalo nás v ňom príjemné prostredie, reštaurácia s výborným jedlom a veselou obsluhou, aj keď tá miestami nepostačovala na nápor hladných športovcov. Trampolíny potešili najmenších, prístrešky s posedením tých, ktorí nemali možnosť schovať sa počas nedeľného dažďa pod klubový stan.

Ako som už spomenul vyššie, v sobotu sa opäť darilo najviac Táni, keď sa dokázala zlepšiť a vybehla si na dlhej trati striebro. Ostatní členovia sa pasovali s nástrahami trate v rámci svojich možností. V nemajstrovských kategóriách sme zväčša obsadili popredné priečky, hlavné zásluhou detí.

Záver predĺženého víkendu už patril pretekom na strednej trati, zaradených do hodnotenia INOV-8 cup. Očakávaný dážď nám robil spoločnosť len zo začiatku, my štartujúci na záver sme si už len vychutnávali vôňu mokrého lesa. Čo sa týka výsledkov, darilo sa nám aj v elitnej kategórii, keď Ela dokázala vybojovať tretie miesto a Kassia bola štvrtá. Škoda, že sa dievčatám nepodarilo zabehnúť podobný výkon aj počas predchádzajúcich dní, bolo by to veselšie. Deti si opäť do sýtosti zabehali, tentoraz bez doprovodu a dokonca sa nikto z nich v lese nestratil :)

Na stupňoch pre víťazov sme boli viacerí, tu je zoznam a pár fotiek.

Kompletné výsledky MSR šprint TU

W-10: 1. miesto Ella
W45: 3. miesto Táňa
M10-R: 1. miesto Jelisej, 2. miesto Simon

Kompletné výsledky MSR dlhá trať TU

W-10: 2. miesto Ella
W45-: 2. miesto Táňa
K3: 2. miesto MiroH

Kompletné výsledky SRJ stredná trať TU

W-10: 1. miesto Ella
W21-E: 3. miesto Ela
W45-: 2. miesto Táňa
M10-R: 3. miesto Miňo
K3: 1. miesto MiroH
K3: 3. miesto Aďa

MiroH