Uplynulé dva víkendy sme zbierali cenné kovy aj miesta na stupňoch víťazov. MSR v Košiciach a Beh na Urpín boli zas vo farbách ŠK HADVEO Banská Bystrica.

Majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu na strednej trati, šprinte a v štafetách 2014

V predchádzajúci víkend, s prívlastkom „Majstrovský“, sa konali na východe Slovenska pri jazere Izra Majstrovstvá Slovenska v orientačnom behu na strednej trati, šprinte a štafetách. Je potešením, že sme si z daných pretekov doniesli jednu bronzovú medailu zásluhou Lucky a fantastické druhé miesto, tým pádom striebornú medailu, vybehli chalani v štafetách v zložení Šurgy, Tedy a Maťo Hraboš. Dva cenné kovy potešia, aj keď potenciál a očakávania boli vyššie.

Výsledky :

MSR middle : (v zátvorke redukované poradie MSR)

M21-E :

3. Štefan Šurgan – Teodor Takáč – Matej Hraboš (2.)
9. Rastislav Szabó – Lucia Steigrová – Igor Patráš (7.)
13. Joxeba Agirre – Miroslav Pilát – Andrej Patráš (11.)
DISK. Miroslav Hríbik – Ela Sedileková – Martin Mazúr na treťom úseku neštartoval

**

Beh na Urpín 2014

Minulý víkend zas patril bežeckému podujatiu, keď sa bežalo na kopec nad našim mestom. Behu na Urpín sa zúčastnili štyria naši bežci a z toho traja si vybehli miesto na bedni! Najlepšie to ťahalo do kopca Dušanovi, ktorý obsadil v kategórii starších mužov 1. miesto, Šurgy v tej istej kategórii obsadil 3. miesto a Joxe 12. Tedy ukázal, aké silné nohy majú orienťáci a vyhral trať na 7,5 km. Chalanom veľká gratulácia!