O-Mikuláš 2016

Balíčky radosti, zážitkov sladkej, či zdravej odmeny sa rozdávali po celom Slovensku. My sme Mikuláša stretli v banskobystrickom Mestskom parku a v Stupave. Ako je možné, že bol Mikuláš na niekoľkých miestach zároveň ?!

Podľa výpovedí viacerých členov nášho klubu, bol Mikuláš videný dňa 4. decembra 2016 na viacerých orieťáckych akciách. Tento bradatý pán obdarovával deti nie len v Mestskom parku v Banskej Bystrici, bol aj v Stupave a podľa kolegov z východného Slovenska bol dokonca aj v Košiciach.

Keď väčšina detí z krúžku orientačného behu Narnia prišla v nedeľu na tréning ani netušila, aké prekvapenie pre nich tréneri pripravili. Okrem troch tratí, na ktorých si precvičili a zdokonaľovali svoje orientačné zručnosti ich čakal v cieli Mikuláš. Deti si tak za predvedené výkony odniesli odmenu v podobe mikulášskeho balíčka. V „Leninovom parku“ prevládala počas celého tréningu rodinná atmosféra. Možno takú opäť zažijeme aj 8. januára 2017, keď opäť organizujeme „Dobrodružstvo s rozprávkami“.

Z Bystrice sme vycestovali v štvorčlennej skupine (Šurgy, Ela, MiroH a Aďa) na preteky do Stupavy, kde nás čakalo viacero prekvapení. V Bratislave sa k nám pridali ešte MiroP, Hubert a Mirka a tak sme sa mohli vydať spoločne za zážitkami. Prvé prekvapenie nás čakalo na trati, nakoľko tá bola okorenená tzv. Mlynkovinou. Takto vyzerala mapa s traťou v kategórii M19-:

Druhé prekvapenie na nás čakalo v cieli v podobe mikulášskeho balíčka od samotného Mikuláša. Ten neváhal a zobral so sebou aj svojich kumpánov Čerta a Anjela. Veď museli spoločne obdarovať viac ako 400 pretekárov od najmenších detí až po seniorov. Výborne organizované preteky zakončené fajným obedom v miestnej reštaurácii nám pripomenuli, prečo sa spoločne stretávame a obúvame si bežecké topánky aj v tomto mrazivom zimnom počasí. Najbližšie možno na Vianočnom kaprovi v Košiciach. :)

VÝSLEDKY

Ako stihol byť Mikuláš so svojimi pomocníkmi na viacerých miestach zároveň nám ostáva stále záhadou … :)