História klubu

Klub ŠK HADVEO založil v roku 2008 Igor Patráš, aby ponúkol svojím členom rôzne formy športového vyžitia. Členovia sa postupne začali venovať cyklistike, turistike, bedmintonu a orientačnému behu.

2008

Igor Patráš, Oto Socha, Tomáš Cziczey odštartovali prvú etapu turistického pochodu naprieč Slovenskom po turistickej trase HRDINOV SNP. Cieľom tejto aktivity je absolvovať každý rok minimálne jednu dvojdňovú etapu. Cieľom turistického pochodu je hrad Devín pri Bratislave.
I.etapa
Dukliansky priesmyk-Bardejovské kúpele

2009

Igor Patráš, Oto Socha, Tomáš Cziczey absolvovali II. etapu turistického pochodu cestou HRDINOV SNP
II.etapa
Bardejovské kúpele-Radatice

Igor Patráš, Andrej Patráš sa zúčastnili na bedmintovom turnaji. Konečné umiestnenie: 8.miesto

2010

Igor Patráš, Oto Socha, Tomáš Cziczey absolvovali III. etapu turistického pochodu cestou HRDINOV SNP
III.etapa
Radatice-Jahodná

2011

Igor Patráš, Oto Socha, Tomáš Cziczey absolvovali IV.etapu turistického pochodu cestou HRDINOV SNP
IV.etapa
Jahodná-Uhorná

V októbri 2011 je klub prihlásený a následne aj prijatý za dočastného člena SZOŠ. Následne do klubu prestupujú noví členovia, ktorí sa zaoberajú orientačným behom. Z ATU Igor Patráš. Z EBB Andrej Patráš, Miro Hríbik, Miro Pilát, Rasťo Szabo a Joxeba Aggire.

Je vybrané logo a design dresov. Sú vytýčené ciele a rozdelené projekty medzi jednotlivých členov. Začiname tvoriť nové ŠK HADVEO.

Dňa 4.12.2011 o 9:30 je klub ŠK HADVEO prijatý za riadneho člena SZOŠ.

2012

Od roku 2012 sa pravidelne zúčastňujeme pretekov v orientačnom behu a postupne sa zviditeľňujeme, aj keď v skromnejšej skupine približne desiatich ľudí. Snažíme sa oživiť preteky Zimnej ligy STRED. V lete organizujeme promo preteky Zabehajte si s rozumom. Premýšľame nad prvým ročníkom viac denných pretekov, ktoré budeme každoročne organizovať a stanovujeme si ďalšie ciele do roka 2013.

2013

Zdolávame prvú veľkú výzvu a na Ortútoch a v centre Banskej Bystrice organizujeme prvý ročník BBO CUP. Preteky sú zároveň Medzinárodné majstrovstvá Slovenska na strednej trati. Taktiež sú preteky súčasťou Marathon BB Tour a na Námestí SNP v Banskej Bystrici vidíme bežať aj bežcov, ktorí skúšajú orientačný beh po prvý krát. V dresoch sa ukazujeme aj na bežeckých pretekoch, kde spoznávame kopec ľudí, ktorým sa naše myšlienky pozdávajú.

2014

BBO CUP je zároveň Grand Prix Slovakia s účasťou viac ako 370 pretekárov z 12 krajín. V obci Špania dolina a okolí je pripravená trať aj pre bežcov v rámci Marathon BB Tour. V roku 2014 organizujeme aj Školské majstrovstvá Slovenskej republiky v OB a Parkový orientačný beh pre žiakov ZŠ a SŠ s Nasťou Kuzminovou. Preteky sa dostávajú do vysielania TV Markíza a RTVS. Organizačne dopĺňame oblastné preteky. Čoraz vo väčšom počte sa zúčastňujeme pretekov v OB. Stretávame sa s maďarskými priateľmi z klubu TIPO Orienteering a dávame dokopy prvé návrhy na spoločné organizovanie BBO CUP 2016, ktorých súčasťou budú Majstrovstvá Slovenskej republiky a Maďarska na strednej trati a štafiet v OB.

2015

3. ročníka BBO CUP sa zúčastňuje 350 pretekárov z 13 krajín. Preteky v rámci Marathon BB Tour si získavajú stále väčšie sympatie a odbehne ho viac ako 100 pretekárov. Ďalších 350 pretekárov prichádza na SRJ v Kremničke. Úspešne kandidujeme na usporiadateľov EYOC 2017, čo bude pre nás ďalšia veľká výzva. V drese HADVEO sa tento rok predstaví viac ako 20 pretekárov. Členskú základňu sa snažíme rozširovať o nových mladých členov, napomáha nám k tomu krúžok OB v ZŠ Narnia.